Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Feketedő fogak? Mit tudok...

Feketedő fogak? Mit tudok vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Fogaimon fekete elszíneződések jelentek meg, főleg a belső részeken, ami ugyan nem látszik beszéd közben, de engem zavar.

Voltam fogászaton vele, de azt mondta ez ne zavarjon, viszont engem eléggé zavar.

Hiába mosom,nem jön le és elég nehéz belül "sikálni"a fogaim.

Esetleg valaki tudja mitől lehet ez és mit tudok vele kezdeni?


22/N


2020. ápr. 5. 09:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg fogkő. Én évekig nem tudtam vele mit kezdeni otthon. Fogorvos vagy annak az asszisztense szedte le - lényegében lecsiszolta. Kellett érte némi pénzt fizetnem, de azt hiszem, hogy ők ajánlották fel. Viszont így nyilván vékonyabb, sérülékenyebb is lesz a fog, valószínűleg ezért mondta a fogorvosod, hogy ne zavarjon. De én most azt olvastam, hogy ínybetegséget is elindíthat idővel, szóval lehet nem árt, ha leszedeted. Viszont most Magyarországon nem dolgoznak a fogorvosok, csak foghúzást végeznek (tudtommal).
2020. ápr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbáld leszedetni és utána heti 1x használj rá elmex gélt (gyógyszertárban kehet kapni). Mivel most nincs fogorvos addig is használd az elmex gélt mert megállítja a szuvasodast :)
2020. ápr. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez nem fogkő, nekem is van időről-időre, elvileg valamilyen szájban lévő baktérium "ürüléke", ami pont a fogszuvasodást akadályozza meg.
2020. ápr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Ezt az ürüléket nevezzük plakknak, amiből lesz a fogkő. És nem akadályozza meg a fogszuvasodást.

[link]

2020. ápr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez nem fogkő, hiába mondod ezt, gondolom nem tudod miről beszél a kérdező.
2020. ápr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kezdetleges fogszuvasodás.
2020. ápr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fogorvos az, aki azt mondja, hogy nem fogkő? Vagy miért olyan bizonyos benne?

Tessék egy kép egy fogkőről:

[link]

2020. ápr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez nem fekete hanem sárga/barna. A fekete az szuvasodás.
2020. ápr. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!