Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkőm van, és nem mehetek...

Fogkőm van, és nem mehetek fogorvoshoz. Mennyi idő szükséges ahhoz, hogy a fogkő miatt kirohadjon a fogam?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve voltam iskolával fogorvosnál. Már akkor kértem időpontot, akkor is 2 hónap múlva tudott időpontot adni. Utána én miattam kellett lemondani az időpontot, mert akkor kellett mennem iskolai versenyre. Most mentem volna fogorvodhoz, de lemondták nekem az időpontot, mert csak vészhelyzet esetén tudnak vállalni embereket.


Nagyon rettegek, hogy emiatt kihullik a fogam, vagy kirohad, vagy fogszuvasodásom lesz. Szerintetek ez vészes?


[link]


Mennyi idő kell ahhoz, hogy kihulljon a fogam?



2020. ápr. 9. 13:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Az ínyem picit be van gyulladva, de van, amikor nagyon begyullad pár napra. Ha almát eszek, akkor amikor beleharapok az almába, akkor egy picit vérzik.
2020. ápr. 9. 13:19
 2/7 anonim ***** válasza:
A fogkő miatt nem rohad el a fog olyan hamar. Próbáld ki a Listerin szájvizet, az jó fogkő ellen, bár lehet, hogy a már meglevő fogkövet nem szedi le, csak a továbbiak kialakulását előzi meg. Ínygyulladás ellen is jó.
2020. ápr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden nap fogselyem hasznalata az elso. Hiaba verzik erosen, csak eloszor. Ovatosan, de muszaj hasznalni, fogmosas elott. Parodontax fogkrem nagyon jo, de a Colgate is. Nem a fogko okozza ezt a verzest, hanem a bakteriumok, amiket a sima fogmosas nem tavolitott el. Mikor fogszabalyzom volt, szornyu volt az inyem epp a fogkozok miatt.

Az elektromos fogkefe pedig egy nagyon csoda dolog. Nem lustasagra van. Az iny dorzsolese nelkul ugy tisztit, ahogy kefevel sose tudnal.

2020. ápr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem ezen a 2-3 hónapon múlik, hogy kipotyogjanak a fogaid. Ettől függetlenül tényleg le kéne majd szedetni!
2020. ápr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Curasept termékek nem jók?
2020. ápr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pedig bizony a fogkő és rossz fog okozza a fogínyvérzést. Azért mert tasakok keletkeznek ott a fogkő miatt, illetve a fogíny alatt keletkezik fogkő. A fogkő éles az íny számára, ahogy egy szuvas fog is, ha az ínynél szuvasodik, ezzel "sérti az ínyt" is. Ha megnyomod kézzel akkor is vérezni fog. Ez mindaddig így lesz ameddig nem szedik le a fogkövet.


Az, hogy mikor kezd szuvasodni nem lehet megmondani. 1 hónap alatt is kialakulhat a fogszuvasodás. És, ha már van fogköved az folyamatosan épülni fog ott.


A listerin-t ne használd gyulladt fogínyre! Rosszabb lesz. Cserszömörcés szájvizet használj és betadine oldattal ecseteld az ínyed!!!


Ha vérzik az ínyed akkor vegyél Hyperol tablettát. 1 tablettát rakjál bele 1 dl vízbe és egy fültisztitó pálcikát márts bele és azt a pálcikat nyomd erősen a vérző területre. A hyperol az vérzéscsillapító. A betadin meg jód ami fertőtlenít és jó hatással van a fogínyre, gyógyulni is fog tőle, illetve a cserszömörcés szájvíz is a gyulladt vérző fogíny ellen van.


Fogselymet használj valóban. De használj elektromos fogkefét és sima fogkefét is együtt! A kettő együtt hatásos kombó. Illetve én Aloe Vera-s fogkrémet javaslok illetve vehetsz aloe verás sprét is amivel az ínyedet pluszba befújhatod (Ha fáj a torkod vagy mandulád akkor még azt is fújhatod vele, mert jobb lesz). Netről biztosan tudsz rendelni valahonnan. Ez is nagyon jó az ínynek.


De igazából nem a szuvasodás az első probléma a fogkővel, hanem a foginygyulladás és fogíny sorvadás, amelytől meglazulhatnak és kieshetnek a fogak is. Persze ez is időbe telik.


Ezt az 1-2 hónapot valahogy bírd ki, utána szedest rendbe és a későbbiekben figyelj jól oda, hogyan mosod a fogadat!

2020. ápr. 10. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32 évesen volt először leszedve a fogkövem, de addig sem rohadt ki vagy esett ki tejfogon kívül egy sem (mondjuk nem is volt sok kő)
2020. ápr. 10. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!