Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lesz ha nem mehetek fogorvo...

Mi lesz ha nem mehetek fogorvoshoz?

Figyelt kérdés

Nos ugye most a korona miatt minden fogászati ellátás szünetel. Mi lesz ha egész évben nem áll helyre dolog? Sajnos elég rossz fogakkal vagyok megáldva. Fél évente, de maximum évente járnom kell kotrollra.

Tudom, hogy nem ez a legnagyobb probléma a világon most, de nekem ez fontos lenne. :(


Más kérdés, de ugyanúgy egészségügy:

Le fog járni a tüdőszűrős papírom május elején és ugye a szakrendelések sem működnek. Ilyenkor mi a helyzet? Munkámhoz kell egyébként. Remélem a helyzetre való tekintettel nem lesz belőle bajom. :/



2020. ápr. 11. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ettől én is félek, éppen a korona előtt fejeztem be egy hosszadalmas és fájdalmas fogászati kezelést. Márciusra terveztem a többit, de akkor most ez ugrott. Én most nagyon körültekintően ápolom a fogaimat, fogselyem, fogköztisztító kefe, szájöblögető a fogmosáson túl. Fájdalomcsillapítók, antibiotikumok, fogíny gélek betárazva. Neked is ezt tudom javasolni.
2020. ápr. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A vonatkozó Korm. rendelet szerint a tüdőszűrő papírod lejárati ideje annyival hosszabbodik mint amennyi ideig a vészhelyzet fennáll - azaz ha vége a vészhelyzetnek ugyanúgy megcsinálják.

A munkáltatód addig is köteles elvégezni a meglévő igazolást (burkoltan ez ki is olvasható a Korm. rendeletből).


Fogorvos... ha fél évnél tovább fennállna a vészhelyzet (reméljük nem fog) akkor lesz valamennyi lazítás ezen a területen, de addig nem.

2020. ápr. 12. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hu most megnyugtattál kicsit. :)

De azért reméljük fél évig nem fog még ez eltartani.. csak hát ahogy az emberek jelenleg viselkednek félő, hogy még 2021ben is itt fogunk tartani...

2020. ápr. 12. 08:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem fog félévéig tartani a vírus. 1-2 hónap maximum. Utána muszáj lazítani az EÜ ellátáson, kórházakba, fogászaton és mindenhol, mert nagyobb egészségügyi kár keletkezik, mint amit a koronavírus okoz és már nem éri meg.


Ilyen a vakcina is. Hiába van már kész vakcina, nem dobhatják piacra mert tesztelni kell függetlenül attól, hogy működik. Mert lehet a mellékhatásokba többen halnának bele mondjuk 1 év múlva, mint a koronavírusba, így már nem éri meg.

2020. ápr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat mindenkinek!

Kellemes húsvéti ünnepeket nektek! 🐰🐥

2020. ápr. 12. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!