Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan lehet betomni a fognyak...

Hogyan lehet betomni a fognyaknal lent szuvasodo fogat majd?

Figyelt kérdés
A fognyakamnal teljesen lent vettem eszre, hogy szuvasodik, ilyenkor az inytol oda tud ferni hogy betomje?

2020. ápr. 15. 07:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, és ha jót is akarsz magadnak, akkor még ma bejelentkezel a fogdokihoz. Ez jobb soha nem lesz, csak rosszabb.
2020. ápr. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de tomnek most fogat?
2020. ápr. 15. 08:42
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Valahol igen, de SZTK-ban nem fogják. Ott még a gyökérkezelésnél is húzzák a szájukat most.


Nagy marhaság a kormány részéről, hogy 0,0002%-os megbetegedés esetén az egész EÜ-t lelőni.

2020. ápr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

NEM! Nem, tömnek most fogat, sem SZTK-ban, sem magánrendelőben. Rendelet tiltja. Csak sürgősségi esetben kaphat az ember ellátást, amibe nem tartozik (sosem tartozott tömés). Tályogmegnyitás, foghúzás, esetleg a gyökérkezelés megkezdése (de ez is orvosa válogatja, valaki azt mondja - függetlenül, hogy sztk-s, vagy magánorvos - hogy senki odvas foga nem ér annyit, hogy kockára tegye az egészségét, más meg úgy áll hozzá, hogy nem szívesen húz ki egy menthető fogat és inkább megnyitja). Tömés nincs, akkor sincs, ha itt egyesek a fejük tetejére állva állítják, hogy VANNAK HELYEK, ahol megteszik (ezek a helyek illegálisan működnek, nem csak az orvos teszi kockára az egészségét, hanem maga a páciens is, hiszen ugyanazt a levegőt lélegzi be, amibe az előtte lévő beteg fogának fúrása közben szállt az aeroszol).

Nem tömnek és pont. Aki azt mondja, hogy igen, az legyen kedves idelinkelni a módosított rendeletet, mivel én MINT FOGORVOS még legutóbb azt az utasítást kaptam Müller Cecíliától, valamint a MOK fogorvosi tagozatának elnökétől, Gerle Professzor Úrtól, hogy nem tömhetek, sem a magánrendelésemen, sem a körzetemben. Ha megteszem és kiderül, fél millió forinttal bírságolnak meg kezdésként, de az engedélyem is kockára teszem. Meg van kötve a kezünk.

Úgyhogy várom szeretettel a módosított rendeletet, amit én vmiért nem kaptam meg! Köszönöm előre is!


Egyébként, hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak: igen, az íny közelsége miatt nehéz tömni, de vannak direkt erre a célra fonalak, amelyek eltartják az ínyt és fel is szívják az abból távozó folyadékot, hogy ne zavarja a tömőanyag kötését. Vannak kevésbé esztétikus tömőanyagok, amelyek viszont kicsivel jobban tűrik a nedvességet, ha vmi miatt még sem lehetne jól izolálni az üreget (a tömés kötésének alapvető feltétele, hogy az üreg száraz legyen).

2020. ápr. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"NEM! Nem, tömnek most fogat, sem SZTK-ban, sem magánrendelőben. Rendelet tiltja"


Nem is olvasom tovább a monológod. Saját bőrőm tapasztaltam, hogy tévedsz.


Nekem mégis tömtek magánrendelésen... hogyan lehetséges? :)

2020. ápr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Gyökérkezelésnél is száll az aeroszol, ahogy Te mondod.. Szerinted gyökérkezelésnél mit csinálnak? :D Fogdoki. :D jó vagy....


Szerinted a tömőanyag okoz gondot? Fényre köt és nem vízspriccre. :D

2020. ápr. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!