Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lyukas lett a fogam pont...

Lyukas lett a fogam pont akkor mikor kitört a koronavirus járvány és mivel a járvány végett nem tudok dolgozni mer nincs semmi munkahely nem tudom hogy az orvos ellat e így? Csak egy tömés lenne semmi több

Figyelt kérdés
2020. ápr. 27. 02:00
 1/2 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
79%
Úgy tudom, csak sürgősségi ellátás van, nem tömnek.
2020. ápr. 27. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos jelenleg hatóságilag meg van tiltva, hogy bármelyik fogorvos tömjön. :((

Nekem három ismerősöm is van, akik éppen fogfájással szenvednek, egyikük el is ment magánba, ahol felajánlották neki, hogy kihúzzák, mert mást nem csinálhatnak.

Én értem, hogy óvintézkedés, meg minden, de szintén ismerőstől tudom, aki Szlovákiában lakik, hogy ott simán tömnek még. Ott valahogy megoldják a kellő fertőtlenítést stb.


Egyébként a pontos rendelet így hangzik:


A veszélyhelyzet időtartama alatt az alábbi fogorvosi beavatkozások végezhetőek:


. a fogak friss baleseti sérüléseinek elsődleges ellátása (visszahelyezés, sínezés, gyógyszeres kötés, foghúzás),

. a fogból kiinduló gyulladások ellátása (fog üregének megnyitása, foghúzás),

. a fogmeder gyulladás, bölcsességfog körüli gyulladt lágyrész-szövetek konzervatív kezelése,

. a szájüregen belüli tályog megnyitása,

. a nyelést vagy/és légzést akadályozó idegentest eltávolítása,

. a szájnyálkahártya és az ajak akut gyulladásos megbetegedéseinek gyógyszeres ellátása,

. állkapocs-ficam visszahelyezése,

. a frissen tört állcsont nyugalomba helyezése.

. a háromosztatú ideg által kiváltott roham helyi érzéstelenítéssel történő csillapítása, valamint

. bármilyen eredetű szájüregi vagy szájüreg környéki vérzés csillapítása (tampon, fedőkötés, véralvadást fokozó gyógyszerek helyi alkalmazása, varrat).


forrás: [link]

2020. ápr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!