Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Alkoholistának aki dohányzik...

Alkoholistának aki dohányzik is miért esnek ki a fogai? 40 éves emberről van szó.

Figyelt kérdés
2020. ápr. 30. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert nem ápolja megfelelően.
2020. ápr. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ápoláshoz van a legkevesebb köze.

A táplélék és a vitamin hiány az oka.

Meg legtöbbször csak az egyoldalú táplálkozás.

2020. ápr. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Tobbek kozt koros C-vitamin hiany. A fogagy sorvad, elereszti a fogakat.
2020. ápr. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A dohányzás önmagában is rendkívüli módon károsítja a fogágyat, érszűkítő hatása miatt romlik a szövetek vér-és oxigénellátása, ami hosszú távon a szövetek pusztulásához vezet, nem beszélve az állandó hőártalomról, amit a nyálkahártya minden egyes szál cigaretta után elszenved. A fogágybetegség elsődleges etiológiai tényezői között bizony ott van a dohányzás.

A tartós alkoholfogyasztás felszívódási zavarokat okoz, mely által tápanyag-hiány alakul ki, alapvető mikro-és makronutriensek fognak hiányozni, amelyek ezen szövetek kialakításához kellenek. Erre rájön, hogy a szervezet kevésbé lesz ellenálló a fertőzésekkel szemben, ami a szájban különösen nehéz, hiszen amúgy is egy olyan környezetről beszelgetünk, ahol egy vékony nyálkahártya választja el a csontot a külvilágtól, a szájüreg pedig több baktériumtörzset tartalmaz, mint a végbél.

2020. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Há nem tudom. A nagybátyám 50 éve dohányzik és teljesen jók a fogai.
2020. máj. 1. 20:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen tudom, mint ahogy mindenkinek van olyan rokona, aki 90 évesen is napi egy doboz mezítlábas cigit szív, meg decivel indítja a napot, mégis milyen jó egészségnek örvend. Akkor mindjárt hazugság, hogy a dohányzás tüdőrákot okozhat? Vagy az alkoholizmus májcirrhosist?
2020. máj. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy egészséges a láncdohányos nagybátyám, mert nem az. Érszűkülete van és járni is alig tud. De a fogai jók ezért nem gondolom, hogy az lenne az ok. Nem elromlottak az ismerősöm fogai, hanem györekestől kiestek. Több is. Én még ilyet nem láttam.
2020. máj. 3. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!