Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tudnátok nekem szájsebészetet...

Tudnátok nekem szájsebészetet ajánlani ki nem nőtt bölcsességfog eltávolítására?

Figyelt kérdés

Vízszintesen fejlődik az állkapcsomban. Úgy hallottam ez elég veszélyes beavatkozás ezért nagyon jó orvoshoz szeretnék menni.

Valamint az is érdekelne, akinek volt már ilyen mütéte, mennyi idő alatt gyógyult meg?



2020. máj. 3. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Na, ez engem is érdekel.
2020. máj. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én Debrecenben az egyetemi klinikán voltam mind a 4 bölcsességfogamat ott műtötték. Egyszerre csak egy oldalt műtenek, ha az meggyógyul akkor a másikat. Műtét után kb 3 napig nagyon fáj, de utána elkezd javulni és 4-5 nap alatt lemegy a duzzanat és elmúlik a fájdalom, akkor a varratot is kiszedik. Gondolom kell azért pár hét mire 100%osan meggyógyul az egész.
2020. máj. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Hellmano ***** válasza:
100%

Nekem hatalmas bölcsességfogaim vannak ugyanígy viszintesen dőlnek a fogsoromnak. 3 éve, majdnem rászántam magam az eltávolításukra, le is egyeztettem az orvossal stb. de aztán őszintén beszartam, pedig a megye legjobb orvosa műtött volna magán praxisban, tehát nem amatőr meg sztk-s dolog. Mégsem mentem bele, mivel ahogy elmagyarázta stb. nem nyugtatott meg őszintén. A másik, hogy vagy altatásban vagy éber altatásban végzik, tehát én főleg ezért nem vállaltam, mert altatni nem engedném magam, míg az éber altatás meg főleg nem, mert ott meg nem tud mozogni az ember, de mindent tud, ami körülötte történik (ezt meg semmikép nem engedtem volna). Szóval én főleg, ezért nem engedtem meg.


Viszont az eljárás úgy történik, hogy felvágják az ínyt és négy felé vágják a fogat és darabokban kiszedik. Majd a gyógyulás is elég szenvedés, mert napokig még a szádat se tudod, majd kinyitni a szájzár miatt stb. Ugye ilyen műtétnél az arcüreg is megnyílik, ami még több kockázat stb.

2020. máj. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Dr. Becsky Áron.

Debrecenben es Szolnokon is rendel.

Oszinten nagyon nagyon ajanlom!

Nagyon sok mindent ateltem mar fogaszati teren, ugy kikapta 2 bolcsessegfogamat is egyszerre, hogy eszre sem vettem. Az erzestelenito is pontosan csak azt a teruletet zsibbasztotta el, ahol huzta a fogat, igy nem folyt a nyalam, nem zsibbadt le az egesz szam, tudtam beszelni. Igaz nekem huzassal meg lehetett oldani, nem igenyelt komolyabb beavatkozast.

2020. máj. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3 Azért nem mindenkinél megy le ilyen durván a műtét, ne ijesztgessük feleslegesen a kérdezőt. Nyilván akinek úgy nő a foga, vagy ki se nő rendesen, annak nem egyszerű menet. De ha kinőtt már a fog és csak az ínyet kell mellette kicsit felvágni, az nem olyan vészes.

Nekem egyszerre húzta ki orvos a 2 felső bölcsességfogamat, be se dagadt az arcom utána, nem is volt utána nagyon fájdalmam, csak evésnél volt kicsit kellemetlen. Az alsót mikor műtötte na az tényleg kellemetlen volt utána. De nem igaz, hogy nem tudsz enni utána napokig. Sőt, nekem miután kiment az érzéstelenítő az arcomból, az volt az első hogy mentem rizses húst enni céklával mert baromira éhes voltam. :D Mások oldalon rágtam, meg lassabban ettem. Nem gondolom elviselhetetlennek a fájdalmat, hogy emiatt ne tudjál enni. 2 nap után rendesen ettem tejtermékeket is. Ha normálisan szeded az antibiotikumot műtét után, meg óvatosan tisztítgatod a sebet, akkor nem fog elfertőződni. Kb. 3 napig volt dagadt az arcom, műtét napjához 1 hétre meg már varratszedés volt.

2020. máj. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik sote szájseben műtötték ki. ott mindenféle ember megfordul, úgyhogy tudom ajánlani, mert tapasztalt dokik vannak.

magától a műtéttől nem kell félni szerintem. nekem jó helyen voltak a fogaim, csak nem tudtak kinőni, mert nem volt elég hely a számban. kettessével műtötték ki őket. a felépülés nagyon könnyen ment, másnap már zht írtam és ugyanúgy éltem az életem mint előtte. szerintem kicsit túl van ez misztifikálva.

2020. máj. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hellmano ***** válasza:
100%
Az lehet neked olyan volt, de nekem nincsenek kinőve és baromi nagyok és így viszintesen fekszenek és ez így megy ahogy leírtam ez nagyon komoly műtét lett volna nekem. Gondolom a kérdezőnek se nőtt ki és ugyanolyan a helyzete, mint nekem ezért írtam. Neked meg kinőtt és azt kihúztak azt ne hasonlítsd össze ezzel.
2020. máj. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Vízszintesen nő benne a csontban.

Húzásom nekem is volt tényleg semmiség volt. Bár azt is "mütétnek" nevezték, mert kicsit kellett vágni. De semmi vésés nem volt.

Volt a másik oldalt műtét is, kettőt véstek ki csontból. Hát...a poklok poklát éltem át utána, szétkapták az egész arcom, a duzzanat hosszú hónapokig fennállt..irtó sok antibiotikumot és fájdalomcsillapítót kellett szednem mire nagy nehezen hónapok alatt már nem fájt.

És még van egy szintén vízszintesen növő fogam.

Tudom, hogy ez is durva lesz, azért írtam ki a kérdést mert jó dokit szeretnék. Illetve tanácsot hogy lehet ezt kevesebb szenvedéssel átélni.

2020. máj. 3. 22:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Na kérdező, mi volt? Rám is ugyanez vár sajna...
2020. szept. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!