Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog fájásra mikor hat az...

Fog fájásra mikor hat az aktil duó?

Figyelt kérdés

2.napja szedem egy gennyes fogra

21.en kell vissza mennem a fogorvoshoz, de megzavarodok semmilyen f.csillapito nem állítja ki. Ilyenkor este kezdődik és elviselhetetlenül fáj...

A hideg öblögetés ideig óráig jó rá.


2020. máj. 15. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Gennyes fogra antibiotikum kell.
2020. máj. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem az egy antibiotikum. Én is szedtem egyszer régen. Ha lehúzza a gyulladást, csak alábbhagy a fájdalom. Remélem! De egy hétig kell szedni, nekem addig kellett. Így lehet, hogy a fájdalom is csak akkor ér véget sajnos, ha már letelt az egy hét, de legalább 5-6 nap.
2020. máj. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Aktil duó antibiotikum, az augmentin helyettesítője.

Addig megbolondulok... :( köszönöm a válaszokat

2020. máj. 15. 21:51
 4/5 anonim ***** válasza:

De ha ez a gyógyszer antibiotikum, akkor tulajdonképpen nem fájdalomcsillapításra van kitalálva. Szerintem szedj be rendes fájdalomcsillapítót is. Olvasd el mit ír a tájékoztató, esetleg hívd fel a dokit.

Biztosan lehet szedni fájdalomcsillapítót is mellette.

Nekem akkor kellett szednem az Aktil Duót, mikor volt egyszer egy fogbeültetésem. ami műgyökérbeültetés pontosabban, de ez most mindegy. Egy délután ez megvolt, és estétől már szedtem az Aktilt. De egy fájdalomcsillapítót is bevettem, mondta is az orvos, hogy szedjem, ha kell. Talán Algopyrin volt, de én már meg nem mondom pontosan. Csak egy tabletta kellett szerencsére, aznap délután, ahogy hazaértem. De ha kellett volna másnap is, az se lett volna gond. Tehát egy napig biztosan lehet a kettőt együtt szedni. Sőt, akkor még biztosan a szervezetemben volt annak a fájdalomcsillapítónak a hatása, amit a fogbeültetésnél kaptam, azért is aludtam olyan jól. :D Tehát nem gáz egyidejűleg fájdalomcsillapító + antibiotikum.

De azért kérdezd meg az orvost, az a biztos.

2020. máj. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Természetesen vettem fcs.is be de mint halottnak a puszi a gyulladás miatt.

Durva dolog a fogfájás. Most megfogadtam még egy ilyen éjszakám nem lesz, tegye rendbe az összeset kerül amibe kerül.

Persze fel évent voltam sztk.s fogorvosnál,nem mondta melyik a rossz melyikkel vissza menni

Ennyit a prevencióról

Köszönöm szépen neked is a választ 😻

2020. máj. 15. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!