Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Budapest, Érd, Százhalombatta...

Budapest, Érd, Százhalombatta környékén keresnék altatásos fogászatot, olyat, amivel meg voltatok elégedve. Illetve tapasztalatokat, hogy utána kellett-e hánynotok? 3 éve volt epeműtétem és ébredés után elég rosszul voltam és sokat hánytam...

Figyelt kérdés

2020. máj. 24. 04:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Miért pont altatás?


Én a kelemen dentalhoz járok 3éve és a kezelések 95%át szedációval végzem el. Kapok egy maszkot az orromra és szivom a dinitrogén oxidot..ezáltal a félelmem elmúlik és mehet a darálás.


Van még ennél erősebb intravénás megoldásban..azt majd egyszer ha implantálni kell.

2020. máj. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Több rossz fogam is van, amit egyszerre szeretnék kezeltetni. Az éber szedációra is gondoltam, de elég sok negatív kommentet olvastam azzal kapcsolatban. Többen írták, hogy felesleges pénzkidobás volt, mert nem hatott nekik, olyan volt, mintha simán végeznék a kezelést. Mindenképpen utánanézek akit ajánlottál.
2020. máj. 24. 18:00
 3/17 anonim ***** válasza:

Leírom az én tapasztalatomat.


Kiskoromban tejfog húzás közben lefogtak mikor jeleztem hogy fáj a fogam, ugyan ennél a fogorvosnál mikor tömték a fogam jelzésnél szintén nem álltak meg. A kezelés után el is hánytam magam..Ennek köszönhetően egy elég erős fóbiám alakult ki bármilyen orvosi kezeléssel kapcsolatban.


20 éves koromban mikor minden fogam elkezdett erősen fájni (begyulladt az ínyem mindenhol a fogkő miatt), elmentem újra a fogorvoshoz. Nagy erőt kellett magamra vennem. 1re volt időpontom. elöző nap este 8kor lefeküdtem és 12ig begubozva voltam az ágyban a félelemtől. Elmentem..kifúrt egy fogat...egy fogat engedtem neki..amit később gyökérkezelni kellett mert alászuvasodott...:d


Na de a lényeg..ekkor döntöttem el, hogy elmegyek magánfogorvoshoz. Reszketve mentem be..Az orvos nagyon jól kezelte, ott ismertem meg a törödést elöször orvosi kezelés során. Elmondta, hogy a szintemhez viszonyitva fogunk haladni, csak előbb elküldött röntgenre. A röntgen felvétel során majdnem elájultam ezért olyan helyre mentem ahol le is lehet ülni röngten közben. Majd visszamentem az orvoshoz. Fogkőleszedéssel kezdtük..3 alkalmas kezelés volt mert rosszul lettem 2x. Szóval gondolhatod milyen állapotban vagyok orvosnál..:D


Ezután kerestem olyan helyet ahol van szedáció. Kelemen dental nyert mert szimpi volt az orvos és a szedáció fél órában 10e ft. Máshol ugyan ez 50-80-120e is lehet.


kb 10 fogam van tömve, két bölcsességfog kihúzva és 2 hátsó fog húzva, 1 gyökérkezelve. Ezt mind megtudtam csinálni beájulás, összeesés, pánik nélkül..A szedáció miatt. Szóval én azt mondom, hogy nem pénzkidobás.


Amúgy első alkalom a kelemen dentalnál az volt, hogy előbb kipróbáltatta velem a szedációt. Kezelés nélkül. Mindig hatott. kb 15percig hagyják rajtad a maszkot amíg hat. Addig elszoktam dumálgatni az orvossal. Fokozatosan elkezd hatni..kb az 5.percben a félelem elillan és már monthatnám is, hogy oké mehet a buli..de inkább nem szólalok meg és kiélvezem a lehetőséget és a társaságot.


Én kelemen péternél voltam. Aranykeze van. Emlitettem, hogy 4 fogamat húzta. Nos..ha tovább tartott 5percnél a 4 fog összesen...akkor hazudnék.


Szóval egy próbát megér.

2020. máj. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a részletes leírást. Jó végre pozitív történetet is olvasni a szedációról. Akkor legalább már rendben vannak a fogaid..

Igazából nekem nincs semmi rossz emlékem, még huszonévesen is simán betömettem a fogaim. Majd allergiás lettem sok mindenre és mindig köhincsélnem kell aprókat. Aztán allergiás asztmám lett, persze kezelve van, meg amúgy sem annyira vészes még. Meg valahogy nem megy az, hogy nyitva tartsam a szám. Olyan mintha fulladnék, miközben a számban turkálnak. (Voltam már fogászaton mióta ez van velem és hát elég gáz volt így fogat tömni nekem). Aztán mióta kivették az epémet sajnos refluxom lett és hát a sav az rendesen marja a fogaimat, így tönkrement megint pár a régi tömöttekből.

Láttam, hogy elég tűrhető árai vannak, még az altatásnak is, máshol az is drágább. Én tartok tőle, hogy hiába szedálnak nem fogom tudni nyitva tartani a számat akár 1 órán keresztül is és csak elkezdek pánikolni. Azért az altatástól is tartok persze, hiába volt már. De ott tuti nem emlékszik az ember semmire.

Amúgy a szedálás után fájt még a fogad mikor kiment belőled minden érzéstelenítő? Ha tömnek akkor próbatömést tesznek be, vagy rögtön a normált? És ezt a szedációt hogy kell elképzelni? Az orromra tesznek egy maszkot és azon keresztül lélegzek? Mit érez az ember olyankor? Bocs a sok kérdésért...

2020. máj. 24. 20:26
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja és legelőször írtál valami intravénás megoldásról. Ez mit jelent? Erről nem olvastam a honlapjukon..
2020. máj. 24. 20:27
 6/17 anonim ***** válasza:

A szedáció úgy néz ki, hogy kapsz egy kis maszk féleséget amely két oldalán cső van elvezetve. Az egyik csőből a dinitrogén oxid jön a másikból oxigén.


Semmi extrát nem érzel. Pl az esetemben félelmet érzek és miközben szívom a cuccot, egyszer csak eltünik a félelem. Szóval tök normálisan érzem magam. A lábam néha bebizsereg, az vicces érzés. A hangom eltorzul és nagyjából ennyi. Amikor bölcsességfogamat húzta akkor szóltam neki, hogy ne kiméljen, tekerjen rá amennyire csak lehet..Na akkor pl az volt, hogy a rádió a háttérben teljesen eltorzult, csak sistergést hallottam, az orvos hangja szakadozott és minden más háttérzaj eltünt. Na az jó volt, remek élmény.:D


Egyből a normál tömést kapod, kivéve ha gyökérkezelés történik, akkor ideiglenes tömés majd 2 hét múlva jön a rendes.


Fogfájás akkor tapasztalható ha nagyon megkinozzák a fogat. Értsd: nagy a lyuk és van mit rajta tömni. Akkor nekem pl 2 hétig lüktetve kicsikét fáj de simán birható. Máskülönben még aznap tök jól elvagyok az érzéstelenitő után.


Az intravénás az az altatás:


[link]


Neked nem tudom melyik lenne ajánlottabb, konzultációnál majd megmondják ha esetleg elmennél.

2020. máj. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Akkor nekem pl 2 hétig lüktetve kicsikét fáj de simán birható"


az a 2hét 2nap.

2020. máj. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged. Nekem még mindig ez az altatásos dolog tetszik jobban. Neked a szedáció előtt kellett valami vizsgálatot elvégeztetned? Amit átküldtél oldal azon lehet jelentkezni is szerinted?
2020. máj. 24. 21:14
 9/17 anonim ***** válasza:

Szedacional nalam egyedul vernyomas meres volt elotte utana..meg szedacio kozben valamit racsippanta ak az ujjamra, gondolom pulzus mero.


A kapcsolatok menupontnal ha irsz nekik levelet, meg aznap valaszolnak. Ha kersz visszahivast, akkor pedig fel is hivnak.


Az intravenasat majd en is hasznalni fogom ha majd egyszer raveszem magam az impantatumra.

2020. máj. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, pulzust mérnek azzal a rácsippantással.. Az csinálják altatáskor is. Megmondom őszintén megnéztem több fogászati oldalt is, és ezen kívül még 1-et találtam, ami megfontolandó lenne. Mindenképpen rájuk írok, mert most hétvégén kegyetlenül fájt 2 fogam is, szóval nagyon már nem halogathatom a dolgot. Igazán kedves tőled, hogy így válaszoltál a kérdéseimre.
2020. máj. 24. 21:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!