Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tudnátok írni tanácsokat,...

Tudnátok írni tanácsokat, tapasztalatokat, hogy milyen a fogszabályzóval az élet, milyen érzés stb? Hogyan lehet elviselni a felrakás utáni pár napban a fájdalmat?

Figyelt kérdés

2020. máj. 31. 21:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szia! Facebookon van egy fogszabályzósok klubja nevű csoport, rengeteg tapasztalattal és ötletekkel akár az általad irt probléma megoldására, vagy legalábbis könnyebbé tételére.
2020. máj. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia

Köszönöm, mindenképp megnézem!

2020. máj. 31. 22:26
 3/11 A kérdező kommentje:
Még írhattok, mert mindenre is kíváncsi vagyok, hogy ne érjen meglepetés!
2020. máj. 31. 22:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit nehezen viseltem az első hetet amikor fel tették alsó , felső soron van . Ez volt lassan fél éve . Megszoktam semmi bajom vele . Állítások urán 1-2 napig kellemetlen , de nem kimondottan fáj .

Összesen nekem 3.5-4 évet mondtak amíg fent lesz , de nem zavar simán meg barátkoztam vele . Első kontrollnál a doki csodálkozott amikor kérdezte , hogy hogyan viselem és simán mondtam neki , teljesen jól meg szoktam , mondta hogy sokan panaszkodnak első kontrollnál .

15l

2020. jún. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Barackoshányás ***** válasza:
100%
Amikor kiléptem a rendelőből, olyan érzés volt, mintha nem férnének el a fogaim a számban. Kellett néhány nap, hogy ne úgy tartsam az ajkaim, mint valami kacsa. Én nem mondanám fájdalmasnak, nem is korlátoz semmiben. Úgy értem, eszek csipszet és popcornt, mogyorót, harapok almába és szendvicsbe, még rágózni is tudok. Ez egyébként segíthet felrakás után, az erőltetésnek hála hamarabb elmúlik a fájdalom - de azért csak óvatosan, le ne törd
2020. jún. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó kettő válaszolónak, mindkettő nagyon érdekes és hasznos volt!

Még jöhetnek!

2020. jún. 2. 22:08
 7/11 anonim válasza:
100%

A felrakás után nekem eléggé fájt és feszített. De ahogy előttem is írták, utána már csak az állítások után rossz egy kicsit.

Én például nem tudtam se almába, se szendvicsbe harapni, kerültem is a 2 év alatt végig, egy alkalmat kivéve. A mogyorós, kicsit keményebb müzliszelet kifogott rajta és letört az egyik fogamról. Szóval vigyázni kell vele azért.

Összességében nagyon szerettem, de a legfontosabb az, hogy sokkal jobban figyelj a fogaid tisztítására, mert hamarabb beszorul a fogak közé az étel.

2020. jún. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom a tanácsod!
2020. jún. 4. 11:20
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első pár napban letudtam volna tépni az egészet. Aztán enyhült ez a kellemetlen érzés. Az alsót nem érzem egyáltalán, a felsőt igen de nem zavar. Az állításnál 3 vagy 4 alakom volt amikor 2 napig fájdalomcsillapítót szedtem. Résnyitások voltak ilyen kis rugó szerű izékkel. Na az borzalmas volt! A többi állítás csak kellemetlen volt pár napig. Gumizni volt amikor kellett volt amikor nem. Alapjáraton nem szerettem a gumikat használni de eltűrtem azt is. Enni állítások után puhát szoktam pár napig, de aztán eszek mindent. Almát pl kicsire vágva hogy ne kelljen harapnom csak rágnom.

Kb ennyi, 2 hónap és leveszik. 2 éve van fent.

2020. jún. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jún. 6. 00:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!