Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladás gyanús fogra/inyre...

Gyulladás gyanús fogra/inyre tudnátok valami recept nélküli ecsetelőt (inkább ezt mert elől van) vagy öblögetőt ajánlani?

Figyelt kérdés
Le akarom az orvos elől vinni a gyulladást, mert félek hogy kihúzza gyulladtan..

2020. jún. 4. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Langyos sós víz.
2020. jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Curasept gél, Gengigel. Ezek jobbak mint az öblögető, mert egy darabig megmaradnak az ínyen, főleg ha előtte szárazra törlöd. Nem fogja kihúzni indokolatlanul, nyugi.
2020. jún. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Szia. Ha a fogad gyulladt szerintem inkább kérj rá antibiotikumot. Bármi kezelest kapsz utána jobb lesz ha leviszed a gyulladast.

Nekem antibiotikum után húzták ki a bölcsesség fogam és gyulladt volt akkor is de nem fájt.

De elsőre meg se próbálta hanem gyógyszert adott rá. Gyulladtan nem szabadna hogy egy normális orvos kihuzza hanem gyógyszerrel le kell vigye a gyulladast.

2020. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyulladt foghoz nem nyúlhat az orvos. Kezdetben ő felír rá antibiotikumot vagy valami combosabb gyulladáscsökkentőt. Ha lemegy a gyulladás akkor fogja tudni megmondani hogy mit kell vele tenni hogy ne forduljon elő újra. Egy fogorvos csak akkor húz fogat ha menthetetlen állapotban van, tehát nagy darab van letörve, és a maradékok is kétséges állapotúak stb...


Egyébként én szájvizet javaslok, kamilla teás öblögetést de ha megiszod az sem rossz dolog.

2020. jún. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gingisol.
2020. jún. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De jó a Svédcsepp is.
2020. jún. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Legjobb a gengigel gél, naponta 5ször kend be az ínyed, nekem pár nap alatt levitte a gyulladást.
2020. jún. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát igen elvileg nem húzhat ki fogad ha gyulladt, de nyilván kis tartás, félelem mindig van.

2020. jún. 5. 10:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!