Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás, szerintetek így...

Foghúzás, szerintetek így lehetséges?

Figyelt kérdés

Bal felül van 2 rossz fogam, amit sajnos csak műtéti úton lehet eltávolítani.

Egy bölcsességfog és egy 4es fog lenne.

Szerintetek megoldható a 2 fog egyszerre történő eltávolítása műtéti úton?

Csak mivel a 2 fog között meg van 3 fogam így nem tudom tudnak e úgy erzesteleniteni hogy mind a 2 fogamon hatásos legyen a teljes zsibbasztas?

Akinek már volt hasonló "élménye" szívesen várom a tapasztalatokat.

Köszönöm



2020. jún. 4. 19:12
 1/9 A kérdező kommentje:

A műtéti eltávolítás sajnos biztos mert a doki mondta hogy csak úgy tudja már kiszedni.

Csak ezt elfelejtettem kérdezni hogy a 2t egyszerre lehet e.

2020. jún. 4. 19:13
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha ugyanazon az oldalon van, szoktak húzni 2-3 is! De a másik fog is műtéti úton lesz eltávolitva? Mert azt nem tudom, úgy vállalnak -e, egyszerre kettőt?
2020. jún. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem egymás mellettiek, akkor nem húznak egyszerre egynél többet.
2020. jún. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha műtéti eltávolítás, akkor nem valószínű.
2020. jún. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem bölcsességfog műtétem és bölcsességfog húzásom volt egyszerre. Alsót műteni, felsőt csak húzni kellett. Nyilván alul felül adott érzéstelenítőt, így szerintem simán kihúzza neked is, akkor is, ha nem pont egymás mellett vannak. Csak azért szoktak egy oldalon ügyködni egyszerre, hogy amíg az be nem gyógyul, a másikat tudd használni. Mindkettőt műteni kell? Mert ha igen, és nem beszéltétek meg előre, akkor valószínűleg csak egyet fog megcsinálni. A húzás csak egy pillanat, azt gyorsan meg tudja így is, plusz az gyorsan gyógyul. Ha tudod, akkor mindenképpen egyszerre csináltasd őket.
2020. jún. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Köszönöm a válaszokat.

Kedden szedték ki műtéttel a jobb felső bölcsességfogam.

Mire ez rendbe jön szeretném a másik oldalt is azt a két fogat, a doktornővel csak annyit beszéltünk hogy majd a másik oldal következik.

Felső sorban van mindkét fog, és igen sajnos mindkettő műtét. A mostani 1 órás volt.

KB ugyanilyen a bal bölcsesség is. Persze megvarjuk míg begyogyul a mostani és csak utána esek neki ezeknek 😊

2020. jún. 4. 19:50
 7/9 A kérdező kommentje:
De ennyi van hátra a fogászati kezelesembol és miden rendben lesz a fogammal ha ezek is kikerulnek, csak jó lett volna egyszerre túl lenni rajta. De a műtét miatt gondolkoztam el én is és hogy nme egymás mellett vannak.
2020. jún. 4. 19:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Apámnak megcsináltak egyszerre 6 implantot, szóval szerintem ezt is megcsinálnák. Beszéld meg a dokival, hogy ha lehet egyszerre csinálnád, tényleg sokkal jobban járnál. Ha műtik pár napig/hétig úgysem fogod tudni érdemben használni azt az oldalt, viszont ha egyszerre műtik, akkor nem kell ezt kétszer eljátszani. Csak kérdés, hogy kibírod-e egyben azt a két órát.
2020. jún. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na igen, ez is elgondolkodtató.

Lehet fogankent lesz egy óra de lehet hamarabb meg lenne. De ha mégse húzós..

Most sem egyszerű mert nagy varratom van, szajzar duzzanat és csak 1 fog volt.

Ott helyben nem tűnt 1 órának, de a 2t már lehet megereznem.

Na majd rakerdek a dokira ha megyek varratszedesre. Igen, van előnye hátránya. Vagy egyszer szenvedek sokáig, vagy 2x rövidebb ideig. De a felepules dupla idő ha nem gyeszerre lenne.

2020. jún. 4. 20:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!