Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Esztétikus fogszabályzó vagy...

Esztétikus fogszabályzó vagy hagyományos?

Figyelt kérdés

Szeretnék fogszabályzót mert van egy kis fogtorlódásom, bár nem vészes, bizonyos szögekből hibátlannak tűnik a mosolyom, de messze nem tökéletes, és egyre inkább zavar.

25 éves férfi vagyok, eddig úgy voltam vele,hogy ezzel együtt tudok élni, de mostanra eljutottam oda,hogy mégsem, és muszáj megcsináltatnom.

Sajnos az éjszakai fogszabályzó nem opció, mert ahhoz viszont eléggé szar a fogsorom, mindenképp a fixet javasolta a fogorvosom.

Ekkor határozottan eldöntöttem, hogy akkor esztétikus lesz kerül amibe kerül.

Viszont a fogorvosom azt mondta, hogy jobban járnék a hagyományossal mert elvileg gyorsabb is, és hatékonyabb.

Nagyon sokat olvastam mindenféle oldalon, előnyök,hátrányok, és hát ugye az átlátszó sem teljesen átlátszó, de megmondom őszintén, hogy engem az zavarna a hagyományosban hogy szerintem iszonyat hülyén néznék ki vele, úgy gondolom,hogy egyszerűen nem illik a karakteremhez és a megjelenésemhez."Messziről" kiszúrni és olyan fura látvány.Láttam korombeli férfiaknál, és szerintem hülyén néz ki rajtuk is.A lányoknál megszokott látvány, aki fogszabályzós volt az ismerőseim közül az 90%-ban nő, és a hétköznapokban is a nőknél a gyakoribb, vagy 13-14 éves srácoknál, akiknek a szüleinek volt "annyi esze" hogy még gyerekként megcsináltatták nekik.

Ez végtelenül ostobán hangzik, nem vitatom, de talán pont ezek miatt is azt gondolom hogy nem férfias. (mert csak nőkön és fiatal srácokon van ilyen, és igen tudom, ez a világ bullshitje)

Természetesen az ára is jobban tetszik a hagyományosnak, és biztos tud valamit a fogorvos is ha az olcsóbbat akarja rám rakatni holott neki abból lenne több pénze ha a drágábbat választanám.

Meg az sem utolsó hogy 2 évig "drótfogúnak" lenni jobb mint egy életen át torlódott fogakkal élni.

Tisztában vagyok vele, hogy ezt nekem kell eldöntenem, de érdekelne mások véleménye is.


Ezért akinek volt kedve, és ideje végigolvasni a hülyeségeimet, annak megköszönném ha kendőzetlenül válaszolna legyen bármi is a véleménye erről.



2020. jún. 8. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hogy nem illik a karakteredhez, azt bizonyosan csak te gondolod így. Szakmai szemmel ugyanis az, akinek fogszabàlyzója van, arról feltételezhető, hogy jó a szájhigiéniája, hogy szanált a fogazata (olyannak, aki nem mossa jól, vagy van kezeletlen foga, annak fel sem rakják), meg persze valahol az igényesség jele is, ha valaki nem akar kusza fogakkal élni, nem csak esztétikai szemszögből, de a torlódott fogakat nehezebb tisztítani, emiatt könnyebben szuvasodnak, fogkövesednek. A fogszabályzó most már inkább divat, és egy nagyon jó divat, mivel első és legfontosabb célja a szájegészség, semmiféle negatív megítélése nincs annak, aki ilyet hord sőt, inkább csak pozitív. Kifejezetten jó azt hallani egy férfitól, hogy ez zavarja és belevágna, az átlag magyar férfi sajnos nem arról híres, hogy kicsit is izgatná, hogy mi van a szájában. Statisztika van arról, hogy a nők gyakrabban járnak fogorvoshoz, pedig a férfiaknak is ugyanúgy szükségük lenne rá. Vágj bele mindenképp, nőként válaszolok, nálam biztos hogy egy nagy pluszpont lenne egy első randin, ha látnám a fogszit :)
2020. jún. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Huh, ez korrekt válasz, volt, köszönöm, és jól esett amit írtál :)
2020. jún. 8. 19:05
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok. Egyszer már volt fém fogszabályzóm tiniként. Aztán megjelentek a bölcsességfogaim és eltolták az egészet. Most 29 vagyok, 1 éve van fent az esztétikus. Tiniként egyáltalán nem zavart a fém, sőt. Büszke voltam rá. Mostmár úgy vagyok vele, hogy felnőtt nőként, ráadásul vezetőként nekem nem fér bele a fémes vigyor. Ez csak az én hülyeségem, mert a családomban van olyan 40-es tanár, aki most csináltatott fém fogszabályzót. Mindenkinek legyen az egyéni megítélése, hogy részéről rendben van-e.

Én azt tapasztaltam viszont, hogy nagyon gyenge az esztétikus, eszméletlenül könnyen lepattan és ezeket folyamatosan pótoltatni egy vagyon. Az első 8-9 hónapban én minden egyes hónapban legalább egy brekettet kellett hogy pótoltassak, ami 8 ezer forint darabonként. Volt olyan, amit többször is. Pedig már szinte semmit nem ettem, amit rágni kellett volna, egyszerűen a doki is meg volt lepődve miért ilyen gyakori ez nálam. Végül kitaláltuk, hogy a hátsó fogakra fémet ragaszt fel, ha lepattannak. Azóta lekopogom teljesen rendben vagyok. Az én dokim is azt mondta, hogy ha tehetné mindenkinek csak fémet tenne fel, egyszerűen kevésbé kényes, könnyebb és gyorsabb vele dolgozni.

Az elején még azzal is meg voltam lőve, hogy nekem fehér drót kell bele. Így tényleg alig volt észrevehető. 2-3 méterről már egyáltalán. Ez viszont bevonatos, ronda ha lepattan, így gyakran kell cserélni a drótot is. Hosszútávon drága volt és 2-3 hónap alatt megszoktam annyira a fogszabim, hogy már nem zavart a fémszínű drót sem benne.

Szóval igen, neked kell eldöntened, hogy mit szeretnél, de ténylegesen lehet abban valami, hogy a fém tartósabb és a pótlása is olcsóbb egyébként. Az én tapasztalataim szerint minél esztétikusabb, annál drágább és nem csak a kezdő befektetés, hanem a "karbantartása" is.

Esetleg kérdezz rá, hogy kombináltat nem lehet-e feltenni (hátra fém, előre esztétikus). Sokan csinálják, ugye most nekem is ilyen.

Én amúgy nagyon pozitív megítéléssel találkozom csak a fogszabályzóm miatt. Valakinek fel sem tűnik, más megjegyzi, hogy milyen jó, hogy be mertem vállalni. Soha senki nem cikizett miatta. Arra fel kell készülni, hogy nincs vége a 2 évvel a fogszabályzásnak, egy életen át oda kell figyelni rá, hogy ne torlódjanak vissza.

Ja, és ha már belevágsz érdemes az egészségpénztár adta lehetőségeket kihasználni, jó sok pénzt lehet vele spórolni.

2020. jún. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!