Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fájó foggal mit csináljak ha...

Fájó foggal mit csináljak ha később tudok elmenni fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
2008. nov. 24. 16:38
 1/6 anonim válasza:
81%
Szia! Öblögess pálinkával, az már segített nekem is. de nem muszály utána lenyelni! :D
2008. nov. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

algpoirin ampolla kanállal simán beveszed de tovább jó mint a tabbletta!

propoliszos méz!

aloelverás fertőtlenítők! nem tudok mást

vagy tegyél rá meleg sót(zokniba beleöntöd a meleg fót azt meg ahol fáj a fogad oda rakod)

2008. nov. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségetek:)!
2008. nov. 24. 16:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szegfűszeg is hatásos, ha bejut a lyukba. Állítólag nagyon fáj, de kiöli az ideget, ugyanúgy, mint a pálinka...
2008. nov. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Hát nem oblögess pálinkával,bár összehúzza a sebet, de a pálinka erjedéssel készül, szóval bajt is okozhat, akkor inkább vannak a természetes ecsetelők, pl.Grafriut csepp, vagy propolisz, de ezek akkor hatásosak ha a sebet öblíteni lehet vele,Ha a fogad "alatt"fáj, pl az íny, vagy lyukas a fogad , a tömés alatt, az ideget érinti, akkor az ecsetelés nem segít, mert a gyulladt terület zárt.Ilyenkor a legjobb még mindig a fájdalomcsill, és gyulladáscsökkentő, Erre nagyon jó a Nurofen, az Advil,vagy a Benuron, ezek recept nélkül is kaphatóak, ha viszon van otthon Cataflam, ami csak receptre kapható, de a fogászatban nagyon gyakori használatú fájdalom csillapító, akkor abból ajánlatos egyet bevenni, de viszont minnél előbb el kell menni fogorvoshoz, mert ha nagyfokú gyulladás van ott oda már antibiotikum is kell.
2008. nov. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam ha kicsit fáj, akkor algopyrin elég, az pár órára rendbehoz. Viszont múltkor kellemetlenebb volt, úgyhogy beugrottan a fogorvoshoz és felírt cataflamot. (Fájásra legjobb a fogorvos, de akkor nem tudtam ott maradni és amúgy is sokan voltak, úgyhogy másnapig kellett valami.)


Hát ez a cataflam egy csodaszer, nagyon durván erősebb, mint az eddig szedett algopyrin.(Persze ez részben azért is lehet, mert cataflamot még sose szedtem, algopyrint meg úgymond rendszeresen, ha épp rámjött a fogfájás.) Bevettem egyet délben, egyet este és másnap délutáni fogorvoslátogatásomig nem volt semmi fájás. Akkor lekezelte úgyhogy azóta meg azért nem fáj.

Szóval ha nagyon fáj, akkor legalább ugorj be a dokihoz egy receptért, annyi időd neked is van és a doki is megteszi, mégha csak előjegyzésre dolgozik is.

2008. nov. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!