Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog megtartás? Van...

Bölcsességfog megtartás? Van aki megbánta, vagy jól döntött?

Figyelt kérdés
Van hátul 8-asom. Ha megtömetem mennyire hosszútávra lehet tervezni? Mi szól ellene és mi a kihúzás mellett? Köszi
2020. jún. 10. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik hiányzik (nem húzva van, nem nőtt ki, mert nincs fogcsíra). Néha zavar a hiánya, mert odamegy egy keményebb kajadarab, és a szemben levő fog jól belenyársalja az ínyembe. Szóval ha ennek a párja lenne lyukas, akkor inkább a húzást választanám, ha a másik kettőből valamelyik, akkor a tömést. Az orvos azt mondta, mikor röntgent csinált, hogy mivel egyenesen nőnek, alapból nem szükséges kihúzni őket.
2020. jún. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, tömesd be, de ha további problémák adódnak vele, érdemes eltávolíttatni. Nekem kiműtötték mindet, és nem bántam meg, persze nme volt kellemes, de tekintve hogy mennyire rettegek minden orvosi beavatkozástól, pozitív csalódás volt. Mivel neked ki van már nőve, valószínüleg elég egyszerűen eltávolítható. Az én bölcsességfogaim be voltak csontosodva, egyik se volt kinőve, fúrni kellett az állkapcsom, másnapra megdagadt a fejem, és 3 napig csak pépes kaját ettem. Nálad sokkal könnyebb az eltávolítása, szóval lehet hogy jobban járnál ha kihúznák. Ráadásul a bölcsességfog mostanra tulajdonképpen funkcióját is vesztette, sok embernek soha nem nő ki, mivel egyszerűen nincs neki.
2020. jún. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan általánosságban, hogy jó-e megtartani vagy sem, ez minden esetben egyénileg mérlegelendő.

A húzás mellett szól, ha (és mindenhol ott a ha!)

- elhelyezkedése miatt nehezen vagy egyáltalán nem tisztítható

- nem tud teljesen előtörni, ínytasak alakul ki

- torlódás veszélye áll fenn

- mélyebb szuvasodás, ami töméssel nem biztos, hogy menthető

- szemben lévő párja nincs, ezért a rágásban nem vesz részt, nincs funkciója


Megtartás mellett szól, ha:

- egészséges, teljesen kibújt, jól tudja tisztítani a páciens

- az előző pont megléte mellett esetlegesen egy leendő pillérfogként funkciónálhat, ha egyszer pótlásra lesz szükség

- szintén az első pont megléte mellett, ha van szemben lévő párja és részt vesz a rágásban.

2020. jún. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

zemben lévő párja nincs, ezért a rágásban nem vesz részt, nincs funkciója


ezzel van a baj fent nem jött ki ( hál Istennek) csak a 2 lenti. Igazából nem tudom ha betömöm lehet csak időhúzás kb 10 év is igy is ugyis ki kell szedni? passz

2020. jún. 10. 21:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Én most vagyok túl egy bölcsesség fog kiműtésén, mert nekem nem bújt teljesen elő még, mikor eltávolították. Ha már teljesen kint vag a fog, az sokkal kevesebb szövödménnyel/ fájdalommal járhat. Én a helyedben mindenképpen kiszedetném, mert előbb-utóbb mennie kell úgy is. Illetve az elhelyezkedése miatt sokkal nehezebben tisztítható, könnyebben elszuvasodik, ami a mellette lévő fogat is érintheti. Én úgy tudom, hogy fogpótlásra nem igen szokták felhasználni, a funkciója pedig mellékes.
2020. júl. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
jogos bár amig lehet megtartanám funkciója maximum annyi van h egyben tartja az állkapcsom azon alsó részét
2020. júl. 18. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!