Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy gyulladt fogam,amit...

Van egy gyulladt fogam,amit ki kéne huzni,de pentekre kaptam idopontot,viszont szombaton megyek egy hetre nyaralni,mit csinaljak?

Figyelt kérdés

2020. jún. 23. 15:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Sajnos hetvegen kezdett el fajni,igy nem tudtam előbb időpontot kerni..viszont 1 nappal a foghuzas utan nem merek elmenni nyaralni,de az utazast mar sajnos lefoglaltam...
2020. jún. 23. 15:57
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
huzasd ki, a nyaralás így amúgy is szenvedés lenne, továbbá nagyon kockázatos
2020. jún. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De mi van ha kihuzatom es utana gond lesz?Szajsebeszetre kell vele mennem es többgyökerű a fog
2020. jún. 23. 16:03
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Lehet foghúzás után fájni fog még pár napot, de utána jobb lesz. Én nekem húztak már ki fogat, Bölcsességfogakat is. Volt, hogy foghúzás után este lázas voltam, de másnap már sokkal jobb volt. Én nem mondanám le a nyaralást.
2020. jún. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezt abdokid tudja megmondani, hogy mennyire gyulladt a fog, hány napig várható fájdalom. Ha felső a fog, és esetleg érinti az arcüreget, akkor ott érdemes lenne elhalasztani a nyaralást. Annyiban nehezebb lesz, hogy alkoholt nem ihatsz, erős megterhelő aktivitás ki van zárva, na meg nem kajálhatsz mindent.
2020. jún. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Most nincsenek fajdalmaim mert ez egy kiidegelt gyökerkezelt fog,egy picit feszul de ennyi,a nyaralast mar nem tudom lemondani
2020. jún. 23. 16:22
 7/13 A kérdező kommentje:
Igazabol azert tettem ki a kerdest mert nem tudom hogy nyaralas elott vagy utan huzassam ki melyik a jobb megoldas
2020. jún. 23. 16:23
 8/13 anonim ***** válasza:
Én nyaralás előtt húzatnám ki. Nincs rosszabb érzés amikor nyaraláskor bedurran a fog, és akárhol vagy egy kisebb vagyon lesz ha ott ér a fogfájás. Kiidegelt fog lényege, hogy nincs benne ideg, elvileg nem fájhat.
2020. jún. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
83%

Szia!

Úgy érzem, te már ezt eldöntötted, hogy nem szeretnél fogorvoshoz menni, csak megerősítést keresel ehhez, úgyhogy gondoltam elmesélem az én rövid történetem.

Kiidegelt fog elvileg nem fájhat, viszont nekem egy olyan gyökérkezelt fogam néhány napos picit fájós feszülős érzés után durrant be sok évvel ezelőtt egyik napról a másikra annyira, hogy cataflamot szedtem algopirinnel. Igazából bármit beszedtem volna, hogy tudjak aludni de nem tudtam, mert minden csak leszedálta az agyam, miközben ugyanúgy lüktetett a fél arcom.

Már nem emlékszem rá mi volt pontosan a baj, mert nagyon régen volt, de valami rettenetesen eldurrant, ügyeleten húzták ki végül.

De én akkor már úgy voltam vele, hogy felőlem az egész állkapcsom is kitéphetik, vagy amit akarnak, érdekel is engem, csak szűnjön meg a fájdalom, mert megőrülök.

Szóval menj el a dokihoz és húzasd ki! A fog amilyen pici, annyira pokollá tudja tenni az életed, ha berobban.

Ha kihúzzák, megnézik a gyökereit, hogy megvannak e, nem szakadt e le semmi.

Ha valamelyik gyökere bennmaradt, az ott helyben kiderül, elküldenek az ügyeletes szájsebészetre, ahol pikkpakk kikapják.

A nyaraláson pedig érezd jól magad, vigyél magaddal valamilyen gyógynövényes öblögetőt, vagy gondolom a doki majd ajánl úgyis valamit! :)

2020. jún. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 10 deka farhát ***** válasza:

Végül is, sokkal jobb bucira duzzadt, lüktető arccal ülni a stégen, miközben könnyezik a szemed a kialvatlanságtól és a fájdalomtól... Előtte húzasd ki.


Nyaralást meg bármikor le lehet mondani, legfeljebb bukod a pénzt. El kell döntened, mi a fontosabb: pár tízezer forint vagy az egészséged?

2020. jún. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!