Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha régi típusú, nem fehér...

Ha régi típusú, nem fehér töméseim vannak régóta, abból lehet probléma?

Figyelt kérdés
Nagyon sok éve így tömték be néhány fogam. Azt mondják, higany van benne és nem jó a szervezetnek. Lehet-e ebből problémám?

2020. jún. 24. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__fogak-szajapolas__1..

Ez egy mostani kérdés, csak itt az volt a kérdés, hogy kell-e fizetni. Én a helyedben kiszedetném. Az első válaszoló írja is, hogy ma már nem használják a higany miatt.

2020. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Erről megoszlanak a vélemények. Én is ki akartam cseréltetni az amalgámtöméseimet, de a fogorvosom (magán, szóval jó pénzt zsebelhetne rajta) azt mondta, felesleges… De vannak, akik kifejezetten javasolják. Ha van megbízható fogdokid, szerintem neki higgy.
2020. jún. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én arra lennék kíváncsi, hogy eddig milyen káros hatása lehetett ennek a szervezetemre, és ezentúl milyen káros hatása lehet. Pl. milyen tüneteket kellene tapasztalnom.
2020. jún. 26. 16:17
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Nekem évtizedekig voltak ilyen töméseim. Nem okoz problmát, mert a higany nem oldódik ki belőle csak úgy. Érdemes persze kicseréltetni, mert sokkal esztétikusabb a fehér tömés, de sajnos a tapasztalat azt mutatja, hogy sokkal kevésbé tartós, mint a higanyos. Nekem rágózástól kijött a tömés a fogamból, a fehér.
2020. júl. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ha nem néz valaki bele a számba, amikor nagyra nyitom, akkor nem láthatja. :D

Mitől oldódhat ki belőle a higany?

Nekem 2 fogamban már 30 éve megvannak, semmi gond velük. Másik kettőben is volt, azoknak annyi lett, de nem a tömés miatt, az egyik mellől kihúzták a bölcsességfogam és a nagy munkában a mellette levő tömött fog is megsérült.

2020. júl. 8. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!