Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkő leszedés mennyire fontos?

Fogkő leszedés mennyire fontos?

Figyelt kérdés

Fogorvosom mondta, hogy vissza kellene menjek majd erre egy hónap múlva.

Nagy baj lenne, ha mondjuk csak fél év múlva mennék vissza? Mi hátrányom lenne belőle?



2020. jún. 24. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

a fogkő ledúrja az ínyedet majdnem a foggyökérig ami később fogvesztéssel jár mivel a ledúrt íny nem nő vissza

Nem játék a fogkő oda kell rá figyelni

2020. jún. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
+1 az előttem szólónak. Amúgy minél előbb mész, annál kevesebb fájdalommal jár. Arról nem is beszélve, hogy nagyon kellemetlen szájszagot is okoz. Én szégyellem, ha büdös a szám, nem tudom más, hogy van ezzel. :D
2020. jún. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs rossz szájszagom, de nem is feltűnő jelenleg a fogkő sem.
2020. jún. 24. 20:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát eléggé.
2020. jún. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen kell, viszont nem mindenki hajlamos rá. Voltam életemben először levételen, nekem pl nem volt. Cserébe könnyebben szuvasodik a fogam.


Szóval, ha neked van, mégha kicsi is, szedesd le. Később megköszönöd magadnak.

2020. jún. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Meddig tart? Fáj az ilyesmi? Nem lesznek utána érzékenyek a fogak?
2020. jún. 25. 14:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Par perc, nem es nem.
2020. jún. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz, fontos, hogy leszedest rendszeresen a fogkövedet, és bár kellemetlen, nem fáj.

Elrettentő példaként elmondom, nekem sokáig nem volt egyáltalán fogkövem, majd 30+ évesen már volt, de nem hallgattam annó a fogorvosomra, nem jártam félévente leszedetni, végül egy „frankó” parodontitisem lett, amivel évek óta küzdök, mivel a fogkő bement az ínyem alá, a bacik pedig szépen elkezdték szétszedni a csontot is. Szóval hiába egészségesek a fogaim, a megmaradásuk veszélybe került.

Remélem, motiváltalak, hogy kiálld ezt a kis kellemetlenséget, hidd el, nagyon sok kínlódást (és pénzt) spórolhatsz meg vele!

2020. jún. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!