Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehet ez a furcsa...

Mitől lehet ez a furcsa kellemetlen íz?

Figyelt kérdés
Pénteken húzták ki a bal lenti bölcsességfogam. Nem volt egyszerű, szájsebész operálta. Vett vért is és egy membrános centrifugás dolgon "ment keresztül" a vér és azt tette a kihúzott lyukba. Ez egy ilyen speckó dolog, ami által gyorsabban gyógyul majd a seb és segít, hogy ne fertőzödjön el. Sose hallottam még erről, csak aznap. Össze is varrta. Másnapra megduzzadt az arcom, ma már kezd egész szép lenni, húzódik visszafele. A probléma pedig, hogy tegnap óta olyan furcsa kellemetlen íz keveredik a nyálammal és gusztustalan. Poshadt, büdös szaga van. Nem tudom mi lehet. Szívni a fogam nem merem, de amikor összegyűl a nyál kiköptem és véres nagyon picit. Nem értem ez mitől lehet, mármint ez a furcsa kellemetlen szag/íz. Húzták már máskor is a fogam, de sose volt még ilyen tapasztalatom utána. Óvatosan mostam fogat is, mentolos cukorkázok, de nem segít semmi. Valakinek valamilyen tipp, hogy mi lehet ez?

2020. jún. 28. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
ami begyulladt, az ürül. Gondolom kaptál antibiotikumot, el fog múlni.
2020. jún. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem kaptam antibiotikumot, csak gyulladáscsökkentőt és fájdalomcsillapító.
2020. jún. 28. 23:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképp szólj a fogorvosnak, mert ha szaga van és rossz ízű, akkor bakteriális fertőzés is van. Az nem a legkellemesebb dolog.
2020. jún. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az egeszseges gyogyulasnal is van az a szakasz, amikor nagyon undorito a szajiz, es gusztustalan sarga trutymo jon a sebbol.

Ez mind a gyogyulas, ezutan nagyon hirtelen szokott az iny beforrni. Nekem fogszabalyzas miatti helycsinalashoz jopar fogat huztak.

2020. jún. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen ugyanez van nálam is, mármint ez a gusztustalanság. De nekem eddig sosem volt, ezért is aggódok. Neked is ilyen 1-2 perce ként volt? Meg kb mikorra múlt el?
2020. jún. 29. 06:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a trutymó a genny, és a gyógyulás folyamatához tartozik. Mindenképpen van egy kis szaga. Viszont ha kifejezetten büdös az azt jelenti, hogy bakteriális fertőzés lépett fel. Nem feltétlen súlyos dologra kell gondolni és legyőzi a szervezeted. De ha nem, akkor komolyabb dolog is lehet belőle.

szóval állj fel és gép elől és húzz a doktorhoz, ne kérdezgess. És főleg ne érzelmi alapon ítéld meg a válaszokat, mert attól nem múlik el.

2020. jún. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Melyik orvos olyan hülye, hogy fogműtés után nem ír fel antibiotikumot??
2020. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
:D jó kérdés, 1.5 hétig jártam be, tisztította, tett bele valami gyógyszeres cuccot, aztán még mindig fájt.. és mivel előző bölcsességfogam után ajánlott egy antibiotikumot, ezért magamtól 2 hét utáni fájdalomra önfejből elkezdtem szedni, nost most vagyok a 3.hétben, és végre elmúlt .. szóval no comment
2020. júl. 16. 00:18
 9/9 A kérdező kommentje:
De egyébként azt mondta, ne szedjek, ha nem vagyok lázas .. ezért se szedtem, viszont nem tartottam normálisnak, hogy 2 hét után is fáj még/ érzékenyek a fogaim
2020. júl. 16. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!