Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hamarosan felkerül a fogszabál...

Kata Jakab kérdése:

Hamarosan felkerül a fogszabályozóm. Hogyan működik a felrakása? Mennyire lesz fájdalmas? És mennyi ideig fog tartani a fájdalom?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok tapasztalatokra, mert eléggé félek. Előre is köszönöm a válaszokat!

2020. júl. 4. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A felhelyezés úgy néz ki, hogy először letisztítják a fogaidat. Utána kipeckelik a szádat, nyálszívó és egyesével felragasztják a braketteket, mindegyiknél egy UV lámpával szárítják meg a ragasztót (az kb 5-10 mp, nem sok). A hátsó fogaidra gyűrűket fognak tenni (ezért kaptad előtte a tágító gumikat), aztán ha ez mind megvan, belefűzik a drótot a brakettekbe, hátul a két végét lecsípik (ez szúrni fog először, kisebesíti a szád). A végén tehetnek a brakettekre gumit vagy drótot is pluszban, a gumiból lehet, hogy tudsz színeset kérni :)

Maga a művelet kb egy-másfél óra és nem fáj, inkább kellemetlen. Utána nekem kb egy hét volt, mire teljesen megszoktam a fogszabit, de van, akinek 3 nap is elég volt. Az első napokban nekem sajnos nagyon fájt, csak levest, pudingot tudtam enni, de ez fokozatosan elmúlt, utána már csak az igazítások fájtak egy-két napig. Ami fontos, hogy ha a hátsó fogaidnál a drót 4-5 nap után is nagyon szúr, akkor érdemes megnézetni a dokival, mert lehet, hogy nem vágta elég rövidre. Ha tudsz, kérj viaszt, azt fel tudod tenni oda, ahol szúr, sokat segít :)

2020. júl. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Odamész, doki berak neked egy szájterpesztőt és elkezdi felragasztani a breketteket. Ez maga nem fáj, inkább kellemetlen, hogy nyitva van a szád kb 40 percig. Utána pár órával érzel majd egy kis feszítést ahogy megmozdulnak a fogak. Hozzáteszem ilyenkor még nem húz, állít rajta a doki csak felragasztja. Másnapra nekem nagyon fájt, de ez a fájdalom minden nap enyhül. Kb 4 nap ami intentív. Aztán már nem fog fájni a következő kontrollig,hacsak nem kezdi meg valahol a szádat a brekett, de erre majd kapsz viaszt. Megszokni nekem kb 3 hét volt. Minden állítás után számíthatsz erre a párnapnyi fájdalomra. Akkor nem lesz már intenzív a fájdalom ha a vége fele leszel már és kb egyenesek lesznek a fogaid, mert akkor már csak kicsit mozdít rajtuk a doktor.

Kb ennyi, kitartást hozzá! Nekem szeptemberben vége lesz 😌. 2 éve van fent.

2020. júl. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sokat segítenek!
2020. júl. 4. 14:50
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem fájt felrakás közben és utána sem, csak sokáig érzékenyek voltak a fogaim evésnél, rágásnál.

Aztán volt egy időszak, amikor irtó érzékenyek lettek a fogaim a hidegre, pont télen. Nem bírtam nyitott szájjal levegőt venni, vagy kint a hidegben beszélni... talán ez volt számomra a legkellemetlenebb élmény az egészben.

2020. júl. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!