Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit fog az orvos csinálni a...

Mit fog az orvos csinálni a fogaimmal?

Figyelt kérdés
Habár életemben csak egyszer jártam fogorvosnál,mindig nagyon szép és egészséges fogaim voltak. Most azonban kb. 1 éve kezdtek el besárgulni és elvékonyodni. Az első két fogam "alja" annyira vékony,hogy szinte átlátni rajta és 1 fogam hátul szuvas is lett. Nagyon félek a fogorvostól de úgy érzem tovább nem halasztgathatom. Szerintetek mit fog vele csinálni? A rossz fogamat kihúzza vagy próbálja megmenteni?

2020. júl. 12. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj el, hátha tud rá jó megoldást. Fogat csak akkor húznak, ha már nem lehet megmenteni. Nem hiszem, hogy nálad ez lenne a helyzet, bár ezt nyilván csak a fogorvos tudja megmondani.
2020. júl. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

A szuvas fogat kifúrja és újra építi, hogy ne romoljon tovább. Semmit nem fogsz belőle érezni, csak a fúró hangját hallod.


Én a dokibácsi szemét szoktam közben nézni, mert hmmm...... lehet ezért nem érzek semmit?


Viccet félre téve, ne aggódj, 20 perc alatt túl leszel rajta :)


N28

2020. júl. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A szuvasságtól függően tömni vagy gyökerkezelni fog, legvégső esetben szoktak húzni. Emellett számíthatsz arra is, hogy leszedi a fogkövet.
2020. júl. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !!

És az elvékonyodásra mit fog csinálni? Nagyon be vagyok sz@rva de nem akarom,hogy 23 evésen így nézzenek ki a fogaim. :( Teljesen besárgultak,hiába mosom semmit nem fehérednek. Naponta 1x kávézok és a cigit is letettem.

2020. júl. 12. 14:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak fogkőeltávolításra van szükséged. De ha komolyabb fehérítés is kell, azt is ott tudják megoldani. Ha ínygyulladásod is van, akkor is ők segítenek. Nincs más hátra, mint előre.
2020. júl. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az elvékonyodott fogakra esetleg, koronát fog javasolni.
2020. júl. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!