Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális, hogy tömés után fáj...

Normális, hogy tömés után fáj a bölcsességfogam?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy ma betömték a bal lenti bölcsességfogamat. Nem fájt eredetileg, meg semmi, csak észrevettem, hogy megjelent rajta egy fekete pötty, tehát szuvasodni kezdett. Ma elmentem fogorvoshoz, aki kifúrta, majd betömte. Azt mondta az orvos, hogy akár már rögtön lehet vele rágni, mert UV fényes technológiát használtak és megkötött a tömés. Én azért vártam vele egy 8 órát, biztos ami biztos alapon. Most viszont amikor a bal oldalon rágok, akkor érzékeny a tömött fog. Normális állapotban nem fáj, de mint írtam alapból se fájt.

Ez normális lenne? Több fogamat is betömték már, de ilyet nem tapasztaltam még sose. Menjek vissza az orvoshoz, vagy várjak vele pár napot? Pontosan mennyit kéne várnom, hogy elmúljon? Köszönöm, ha válaszolsz.



2020. júl. 22. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem tömés után lenti bölcsesség fogam nagyon fájt. Az orvos szerint,enyhe fájdalom normális kb.3-4 napig. De ha nagyon fáj, és egyre jobban, akkor menj vissza, lehet gyökérkezelni kell. A fog ugye meglett bolygatva, azért érzékeny most.
2020. júl. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Akkor megnyugodtam. Inkább érzékeny rágásra, mint fájós.
2020. júl. 23. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!