Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogy zajlik a fogászati...

Hogy zajlik a fogászati röntgen? Aki volt már ilyen röntgenen válaszolna?

Figyelt kérdés
Fogszabi miatt kell.A leletet cdn vagy simán azon a lapon kapom meg?Ugye a szájpadlásomhoz nem fog semmi hozzáérni mivel eléggé hányingeres vagyok.Hány percig tart kb?

2020. júl. 24. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Semmi sem fog hozzáérni a szájpadlásodhoz. Talán 1 perc az egész vagy még kevesebb.
2020. júl. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Korábban is megcsináltathatom mielőtt menni kell a fogszabis orvoshoz?Ha igen akkor a körzeti fogorvostól kell kérni beutalót?Egyébként ha ez számít akkor a fogszabályzót magánban fogom csináltatni
2020. júl. 24. 20:36
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Panorámaröntgenhez csak rádadnak egy ólomköpenyt, rá kell harapnod egy kis biszbaszra és mozdulatlanul kell állnod, amíg körbeér a gép a fejed körül. Egy perces semmiség az egész.
2020. júl. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Nekem az orvosom adott beutalót.

Semmi különös nem volt. Reggel odamentem (igazából erre már nem emlékszem, hogy fontos volt-e az éhgyomor vagy csak hogy ne kelljen emiatt hiányoznom a suliból), vártam egy csomót, behívtak, kaptam egy meglepően nehéz mellényt, ami derékig ért, leültem, jó szögbe állították a fejem, vicsorítottam, egy valami párszor ment egy félkört az arcom előtt (kb 30 centire az orromtól), aztán kész is voltam. Visszaültem a váróba, pár perc múlva pedig megkaptam a felvételt. Amúgy azt hiszem, kiskorúként szükség van a szülő aláírására, mert hát röntgen, szóval ha úgy van, akkor vidd magaddal egyiküket

2020. júl. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2020. júl. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

Van olyan fogröntgen amikor csak Egy-egy fogról készül felvétel. Olyankor egy kis lapot tesznek a szádba és az nálam például szokott öklendezést kiváltani.

Neked viszont panoráma röntgen kell, amit fentebb említettek. Csak egy kis pöcökre kell ráharapni az első fogaiddal. Nem okoz hányingert és gyorsan megvan.

2020. júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!