Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után mennyi ideig...

Foghúzás után mennyi ideig fájhat a fog helye?

Figyelt kérdés
2020. júl. 27. 05:13
 1/4 anonim ***** válasza:
ekem egy percig sem fájt gyakorlatilag. Azóta semmit se érzek amióta elmúlt az érzéstelenítő hatása.
2020. júl. 27. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem fogfájdalom hanem csontfájdalom és másnapra el kell múlnia. Öblögess Betadine oldattal, nehogy elferőződjön ha annyira fáj. Nekem bölcsesség fogat szedtek ki nagy nehezen szájsebészeten mert a körzetis beletörte és egy hétig is szívószálaztam a kaját, nagyon be volt gyulladva mert nem ferőtlenítettem a csúnya helyét.
2020. júl. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Erősebb fájdalom nekem csak első nap volt amikor kiállt a zsibbadás, utána pár napig már gyógyszer nélkül elviselhető. Ha benne van a vérdugó még, akkor az megvédi a sebet a fertőzéstől, addig ne öblögess és ne egyél tejet, tejterméket. Ha több nap után is nagyon erős a fájdalom, akkor menj vissza az orvoshoz.
2020. júl. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

Aki nem ért hozzá miért válaszol? Erre élvezkedik, hátha valakinek kárt csinál? Foghúzás után a legszigorúbban tilos öblögetni! Aki ennyit nem tud, az olyan messze áll a fogászattól, mint Makó Jeruzsálemtől és sürgősen húzza meg magát, mert ezzel a tanácsával előbb okoz fogmedergyulladást, ugyanis - tudnád, ha valaha tanultál volna egészségügyisnek- a sebhelyben lévő véralvadék kell a gyógyuláshoz, a csontosodáshoz, kifejezetten tilos mindenféle öblögetés, zubogtatás, még fogmosás után is óvatosan kell kiköpni a fogkrémet, amíg a véralvadék el nem kezd szervülni, ami napok. És nem, egy nyílt csontseb érzékenysége, fájdalma nem fog csak úgy elmúlni 1 nap alatt, pláne ha komplikált volt a húzás. Vannak, akik nem sokat éreznek belőle, vannak, akiknek napokig, hetekig kellemetlen. Nyilván a a hetekig tartó éles fájdalom, amire fájdalomcsillapítót is be kell venni, az nincs rendben, csak sokan azt is óriási bajnak gondolják, ha az egy hete húzott fog helyéhez valami hozzáérve kicsit érzékeny.

Máskor tartsd meg az ártalmas képzelgéseidet kedves második, mert a végén még tényleg kárt okozol. Kár, hogy ilyesmiért nem lehet feljelenteni senkit, szívem szerint ezt csinálnám, itt az eü kategóriában annyi az ártalmas, hozzá nem értő tanács, nem tudom eldönteni, hogy ennyire buták vagytok, vagy simán csak direkt gonoszak.

2020. júl. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!