Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki fogják húzni a fogam?

Ki fogják húzni a fogam?

Figyelt kérdés

Alul az egyik fogam le van törve ínyig es rettentően fáj. Alatta van egy pukli, amihez kb. hozzáérni se tudok. A fájdalomcsillapító sem használ. Ki fogják húzni, vagy mit csinálnak vele?

Nagyon félek, de két napja csak fetrengek a fájdalomtól.


2020. júl. 28. 08:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mielőbb menj fogászatra vele.Tályog is lehet!! Ne félj túl leszel hamar rajta. Na indulás!
2020. júl. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Neked egyszer volt ilyen fogfájásom, náthásan rátörtem a fogorvosomra az ajtót és kértem, hogy adjon egy vödör lidocaint és húzza ki a ....ba azt a fogat. Kihúzta, az valami fergeteges megkönnyebbülés volt. Előtte már feküdni sem tudtam a fájdalomtól. Mit kell ezen félni? Elérzéstelenít és kész, örülj neki, h megszűnik a fájdalom.
2020. júl. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Már nagyon régóta halogatom, egy ideje már nem tudok azon az oldalon rágni. A mögötte lévő fogam is lyukas, az is fáj most, ha megnyomom, ugye azt nem kell kihúzni?

Olvastam, hogy megfertőzhetik egymást.

2020. júl. 28. 08:15
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem húzták még ki fogam, igazából a fogatlanságtól félek. :(
2020. júl. 28. 08:16
 5/17 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok, kell a foghúzáshoz szülői beleegyezés? Vagy mehetek egyedül? A körzetihez vagy az iskolaihoz kell menni?


Nem bírom tovább, annyira fáj.

2020. júl. 28. 08:19
 6/17 anonim ***** válasza:

Mehetsz egyedül

Ha meg annyira félsz a fogtalanságtól, akkor ideje komolyan venni a fogápolást, amibe a fél évenkénti fogorvosi látogatás és a fogkőleszedés is beletartozik.

2020. júl. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi, délután lesz fogorvos, remélem kibiron addig . Járok rendszeresen fogorvoshoz, ezt a két fogamat hanyagoltam el, erre azt mondták, hogy valószínűleg húzni kellene, a mögötte lévőre meg azt, hogy gyokerkezelni, de feltem szembesulni ezekkel, ezert ezekre sose kertem idopontot, csak a tomesre.

Tudtam, hogy ez lesz a vége, de reméltem, hogy minél később.

Most mar beletorodtem, hogy kihuzzak, csak nem tudom, el tudják-e igy erzesteleniteni, meg most mar attol felek, nehogy a mogotte levot is huzni kelljen. :((

2020. júl. 28. 10:22
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha jársz rendesen fogorvoshoz és a fogorvos hagyta idáig fajulni, akkor kûrva gyorsan keress normális fogorvost!
2020. júl. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Erőszakkal nem tudja kihúzni....
2020. júl. 28. 11:49
 10/17 anonim ***** válasza:
Megmenthette volna, elmondhatta volna a következményeket meg a lehetőségeket.
2020. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!