Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek nem drága ez egy...

Szerintetek nem drága ez egy kicsit?

Figyelt kérdés
Letört az egyik kisőrlő fogamból egy darab, és már fájdogál. Augusztus végére volt csak időpont a fogorvosomhoz, viszont közben találtam egy másik magánrendelést. Az árlistán az szerepelt, hogy kisőrlő esztétikus tömése 17 ezer Ft. Nem sok ez egy kicsit? Eddig egy tömés max egy tízes volt, még akkor is ha több anyag kellett bele, magándokinál persze.
2020. júl. 30. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jó áron van.
2020. júl. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, ez egy olcsó tömés
2020. júl. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Átlagos ár. Ha drágállod, akkor nincs pénzed rá, vagyis ez nem a te rendelőd. Bizonyosan van rá kereslet, ha ennyiért adják. Ha elmész egy kozmetikai kezelésre, ott is simán legombolnak rólad 15-20 ezer forintokat, mert kinyomkodták az arcod, meg bekenték c vitaminos szérummal. Csak míg a kozmetikus ezért a tudásért tanul 2 évet egy OKJ-n, addig a fogorvos 5 évet egy orvosi egyetemen, majd 3 év a szakvizsga. A tudást meg kell fizetni.
2020. júl. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást az anyagi helyeztemről, bizonyára igazad van, tahó.
2020. júl. 30. 14:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem drága, átlagos. Én 2 éve tetettem rendbe a fogaimat, 15 ezret fizettem foganként.
2020. júl. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, a hármasra ne orrolj, szerintem nem rosszból írta és nem is személyeskedésnek szánta.

Én jártam olyan fogorvosnál, ahol 3-4000 Ft volt egy tömés, mindegyiket cserélni kellett 2 éven belül - csak ezeket a cseréket már tizenezerért csinálták máshol, de ezekkel nincs is semmi baj azóta sem. Mindig azt mondom, egyszer van az életben saját fogunk, ne drágálljunk belefektetni. Ha jó a fogorvos, akkor nem lehet elég drága. Akkor valahol meg kell spórolni azt az összeget. (Ezt majd egy fogorvos megerősíti, de olvastam valahol, hogy vannak olcsóbb és drágább tömőanyagok, és ahol drágább a tömés, ott nem azért drágább, mert nagyobb árréssel dolgoznak, hanem mert a jobb=drágább anyagot használják. Ne felejtsd el, amikor tömést kell cserélni, mindig egy picit elvesznek a saját fogadból is, nem mindegy, hogy 2 évente kell cseréltetned vagy mondjuk 5-10 évente.)

2020. júl. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!