Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tömött, félig gyökérkezelt...

Tömött, félig gyökérkezelt fog nyomásra fáj?

Figyelt kérdés

Van egy örlőfogam, ami már jó pár éve problémás. Először csak szuvasodott, úgyhogy be lett tömve. Majd másfél éve begyulladt, akkor megpróbálta gyökérkezelni a fogorvos, de egy ideget (?) nem tudott elérni, szóval azt mondta, ha megint begyullad, akkor kihúzza a fogat. De egyébként visszatömte. Szóval eltelt másfél év, minden rendben volt, viszont most 1-2 napja nyomásra érzékeny, és egyre jobban fáj. Ma már nem tudtam elmenni orvoshoz. Hétvégén csak ügyelet van, ráadásul másik városban... Hétfőn tudnék elmenni. Foghúzás lesz ebből vajon? :(

Tb-s rendelésre mennék, vírushelyzet miatt kell teszt vagy valami előtte? Eddig időpont se kellett, csak bemész és fogadnak, nem tudom most kell-e. Vagy ez sürgősségi esetnek minősül?



2020. júl. 31. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Újra ki tisztítja, és átmossa a gyökeret, majd újra tömi. Esetleg ad mellé antibiotikumot, ha szűkséges. Teszt nem hiszem hogy kell. Kérdezz rá telón, nálatok hogy van. Időpont biztos kell, de ha mondod hogy nagyon fáj, előre vesznek.
2020. júl. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!
2020. júl. 31. 19:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy menj masikhoz, aki ha nem eri el, max levagja gyokercsucsot, nem rogton húz
2020. júl. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja hogy az is egy opció. És az kb mennyibe kerülne?
2020. júl. 31. 19:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Voltam ügyeleten, mert már folyamatosan fájt, de csak antibiotikumot tudott felírni, egyébként azt mondta, hogy meg kell röntgenezni, aztán kihúzni. :(
2020. aug. 1. 11:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a fog "rendben" van? Úgy értem szép a tömés? Nem szuvas, nem tört le? Az ínyed nincs megdagadva, begyulladva? Lehet, hogy meg lehet menteni még.
2020. aug. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Teljesen rendben van, legalábbis én nem láttam rajta hibát, már amennyire meg tudtam vizsgálni, elég hátul van, és fent. Íny sincs megdagadva, talán egy picit pirosabb.
2020. aug. 1. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!