Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mire számítsak holnap a...

Mire számítsak holnap a szájsebészeten,ahol foggyökeret fognak kiműteni,vagy kivésni?

Figyelt kérdés
Sztk-ba megyek holnap szájsebészetre,az egyik fogam helyén egy nagy fekete lyuk van,a fogorvos azt mondta, szájsebészeti műtétre lesz szükség,hogy ki tudják venni a gyökeret,ami be van gyulladva,de szerencsére nem fáj.Mire készüljek?Fájni fog?Meg fognak kínozni?Készüljek fel a legrosszabbra?

2020. aug. 3. 00:47
A kérdező szavazást indított:
Rosszabb a szájsebészeti beavatkozás mint a fogorvosi
Nem rosszabb a szájsebészet a fogorvosnál
Jobb a szájsebészet mint a fogászat
11 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:

Érzéstelenítenek, érezni majd csak után a fogod. Meg annyi még, hogy pár napig kb bébipapit ehetsz a heg miatt. De ezt beszéld meg jól a dokival, mert egy friss varat, ha nem vigyázol rá, beleakad valami (nagyobb darab kaja), akkor sérülhet, ami rossz esetben el is fertőződhet. Öblögetőt is biztosan mao mi fogsz.

Inkább utána a rossz.

2020. aug. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kapsz egy pár injekciót.


Elzsibbad az a rész.


A doki odateszi a vésőt a fogadhoz, az asszisztens nővér meg finoman ütögeti kalapáccsal, ahogy a doki mondja neki.


Nem fáj, de a fejedben hangosan hallani fogod, mert a csont vezeti a hangot.

Néhány ütés után meglazul, és akkor vagy fogóval, vagy kampóval kiveszi a gyökeret.

Attól függően, hány darabban sikerül kivenni, többször is megismételheti az eljárást, amíg az összest ki nem vette.


Ezután, ha nagy a seb, vagy vérzékeny vagy, összevarrja, ha nincs gond, akkor csak egy tamponra kell max. félóráig ráharapnod.


Amikor kiáll a zsibbadás, fájni kezdhet, ekkor beveszel egy fájdalom csillapítót.

2020. aug. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hátul,a legutolsó fog tört le úgy,hogy csak egy lyuk van a helyén és a gyulladt foggyökér.Félek a műtéttől.Fogat húztak már nekem,azzal semmi gondom nem volt,2 perc alatt kivette a doki,de ez most más lesz.
2020. aug. 3. 01:07
 4/7 anonim ***** válasza:
nem kell félned, mert annál rosszabb. Úgy menj be mintha foghúzás lenne. Egyébként sem fogsz többet érezni. A felgyógyulás egy kicsit hosszabb, óvatosabbnak kell lenni..mert elfertőződhet. A doki tudja a dolgát.
2020. aug. 3. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még soha nem voltam szájsebészeten,ez lesz az első.Volt egy ismerősöm,aki azt mondta,hogy ő sokat szenvedett a szájsebészeti,amikor kivésték neki a gyökeret.Azt mondta,azt a szenvedést többet nem akarja átélni.Attól félek,rám is ez vár.
2020. aug. 3. 01:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha éreznéd a beavatkozást, szólni kell, hogy nem (még) hatott az érzéstelenítő.
2020. aug. 3. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem most egy hónapon belül 2 rossz gyulladt bölcsességfogam szedték ki műtéttel.

Az egyik egy órás a másik 30 perces volt. Ne félj tőle, nekem meg sima húzásom nem volt, csak ez a 2 műtét. Injekció jól hat, semmit nem fogsz érezni.

Nekem semmi kalapalas nem volt, a fogaim íny alá törtek. Felvagtak az inyt, és feszitovel emelték a fogat meg néha furtak is kicsit. De a feszítésen kívül semmit nem éreztem, az se fájt csak kellemetlen.

A varrast se érezni.

Utána az első fogammal nehezen ettem mert picit beduzzadt a helye, szúrt feszült a varrat. Nagy fájdalmam nem volt. A második fogamnal ami most volt nincs semmi gondom. Már aznap darabosat simán tudtam enni persze másik oldalon. Varrat se zavar. Ma fogják kiszedni őket 😊 nyugi, ne félj, nekem is gyulladt volt és nekem fájt is a fog, de még így se éreztem semmit. Ha bármit érzel szólni kell és kapsz még szurit.

2020. aug. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!