Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a foghúzástól nem félek,Akk...

Ha a foghúzástól nem félek,Akkor a szájsebészeti műtéttől sem kell félnem?Vagy az rosszabb lesz?

Figyelt kérdés
Nekem a foghúzással kapcsolatban nincsenek rossz tapasztalataim.Egyszer egy magándoki húzta,az se volt rossz,egyszer meg sztk-ban húzták,semmi gond nem volt.Ha fogat kéne húzni,simán elmennék.Most viszont komolyabb probléma van,betört foggyökeret kéne eltávolítani szájsebészeti műtéttel.A fogorvos nem tudja megfogni.Adott egy beutalót a szájsebészetre.Ma kellett volna mennem,de nem mentem el.Félek.Már maga az hogy műteni kell,már maga a műtét szó félelemmel tölt el.Fogorvoshoz visszamegyek bármikor,de szájsebészetre nem merek menni.

2020. aug. 4. 21:40
A kérdező szavazást indított:
Ha a fogorvostól nem félek,A szájsebészettől se féljek
Van okom félni,A szájsebészeti műtét rosszabb mint egy foghúzás
18 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Egyebkent erzesre semmiben nem kulonbozik a sima foghuzastol. Maga a szo, hogy mutet, meg szajsebesz az ijeszto. De eskuszom, inkabb meg egy szajsebeszes bolcsessegfogmutet, mint egy sima foghuzas. A szajsebesz sokkal precizebb, nyilvan a munkakorebol adodoan. Ha kilog az inyedbol, akkor egy pici metszest fog csinalni, es alulrol kifesziti a foggyokeret, ha megfogni nem birja. Ha melyebben van, akkor meg nem feszigeti, csak siman a metszesnel kihuzza.

Nekem olyan szuperul lezsibbasztotta a fogam korul, hogy eppen csak ott zsibbadt, pont annyira amennyire kellett, nem volt male szam, nem zsibbadt a nyelvem, tok jo volt. :) 3 fogamat is huzta szajsebesz igy, es semmi panaszom.

2020. aug. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Ja es egyebkent en nagy panikomban ra is szoltam az aszisztensre, hogy ne nevezzuk mar mutetnek a foghuzast, mert nagyon paraztat. 😂 De utolag visszagondolva, semmi okom nem volt a parara, bar azt akkor meg ott nyilvan nem tudtam.
2020. aug. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A félelem mellett ugyanakkor kíváncsi is vagyok.Ismerőseimnek rossz tapasztalatai vannak a szájsebészettel kapcsolatban.Volt,aki azt mondta,ennél rosszabbat még nem élt át.
2020. aug. 4. 21:52
 4/8 A kérdező kommentje:
#1 most egy kicsit megnyugodtam🙂Csak annyi rosszat hallottam eddig.Valaki egyszer azt mesélte,egy ismerősének lebénult az arca a szájsebészeti kezelés után.És azóta se tud rendesen beszélni.
2020. aug. 4. 21:58
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
A szájsebészet profin érzéstelenít! Sokkal erősebb, hatékonyabb érzéstelenítővel dolgoznak. Ne félj, fájdalmat nem fogsz érezni.
2020. aug. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Nekem pont a szajsebesz husz perc alatt ugy mutott ki egy fekvo, es masik fogba ekelodo bolcsessegfogat, hogy nem is vereztem utana. Igen, egy hetig szajzaram volt, de arrol elore tudtam, es nehezen pepeset elnyammogtam.

De semmi ertelme felni a szajsebesztol jobban, mint a fogorvostol. Plane ha az inyedhez nyul. Van, akinek szajpadlasbol kell fogat kihuzni.

Gyorsan, precizen, nagy verzes nelkul dolgozik.

2020. aug. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Nekem kiemelte a betört gyökeret a szájsebész, ne félj, menj mielőbb.
2020. aug. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
A lebenulas egy sima foghuzas utan is bekovetkezhet. Minden beavatkozasnal benne van a kockazat. A bolcsessegfognal azert szoktak rontgent, CT-t csinalni, mert kozel futnak az idegek. De ha serul is az ideg, altalaban csak ajakzsibbadast okoz, ami idovel szepen lassan elmulik. Nekem benne volt a kockazat, mert kozel volt az ideg, de nem volt semmi problema. Ha latjak, hogy kockazatos, akkor inkabb nem vallaljak.
2020. aug. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!