Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan tudnék megnyugodni a...

Hogyan tudnék megnyugodni a fogorvosi székben?

Figyelt kérdés

Alapjában nem vagyok egy hisztis, de a fogorvosnál komolyan nehezemre esik nyugton ülni. Egy idő után úgy érzem kerülget a pánik, olyan félelem kerít hatalmába mintha az életem lenne veszélyben, és úgy érzem elvesztem a kontrollt és menekülnöm kell a szituációból még akkor is ha éppen semmi nem fáj.


Ilyenkor megkérem a dokit hogy tartsunk fél perc szünetet. Ő Abba hagyja a fúrást vagy amit éppen csinál, de a sokadik ilyennél már látom rajta hogy fogy a türelme.


Mivel még előttem van 2 gyökérkezelés így szeretnék valamit kezdeni ezzel a problémával.


Ismeritek az érzést amiről írok? Nektek van bevált módszeretek arra hogy nyugodtak tudjatok maradni?



2020. aug. 12. 15:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Uhh, ez olyan, mintha én kérdeztem volna. Pont a fogkő leszedésről olvastam itt a gyakorin amikor most megláttam ezt az új kérdést. Nekem 5 fogamat kell majd tömni, ma kezdjük a fogkővel... De már most mindjárt megőrülök.
2020. aug. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Részvétem. Egy teljes gyökérkezelés procedúrát már végig csináltam így, pánikkal küzdve. És még van 2 fog. Na de az 5 tömésed se semmi.

A dokim amúgy nagyon rendes, de totál megértem hogy kiakad már tőlem.


De ezek szerint nem vagyok egyedül. Hátha valakinek lesz tippje, na meg máshol is kerdezősködök majd és megosztom ha jutok valamire.

2020. aug. 12. 16:04
 3/23 A kérdező kommentje:
Fogkő leszedéssel nincs tapasztalatom, olyanom még nem volt. De drukkolok hogy minden rendben menjen. Majd írd meg itt vagy priviben hogy bírtad.
2020. aug. 12. 16:07
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az jött be, hogy elmondom neki a félelmeimet. Egyszer úgy mentem be, hogy "doktor úr, ebben a rendelőben biztos, hogy senki nem félt még úgy, mint én". Erre az doki nevetett egy jót, amitől teljesen megnyugodtam. Továbbá kértem, hogy mondja, hogy mit csinál, illetve mi következik. Én szeretem, ha mondja közben, hogy most ezt csinálja, most azt csinálja, mindjárt vége, stb.
2020. aug. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez hasznos tipp. Az én dokim nem mond semmit csak latinul beszélget az asszisztenssel. Legközelebb megkérem hogy mondja mi után mi jön. Hátha ez is segít hogy biztonságban érezzem magam.
2020. aug. 12. 16:19
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegyik fogorvos szeret beszélni egyébként, tehát tőle is függ. Találkoztam olyannal is, aki magától mondta, meg olyannal is, aki meg sem szólalt. Mostanában szerencsére csak fogkőleszedésre járok, ott nagyon kedves, szimpatikus a doktornő. Miután megkértem, hogy mondja néha, hogy mit csinál, nagyon aranyos volt, elkezdett folyamatosan beszélni mindenről, ami a fogápolással kapcsolatos, onnan kezdve, hogy miért kell napi kétszer fogat mosni, stb. Kicsit úgy éreztem magam, mint egy óvodás, de cuki volt, és legalább lekötötte a figyelmemet. :)
2020. aug. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Köszi a drukkot, minden rendben volt (a körülményekhez képest, egyszer majdnem sikerült lerókáznom, mert túl mélyre tette a torkomhoz a szerkezetet és belefújta a vizet, de végül csak majdnem megfulladtam). Hozzám folyamatosan beszélt, pont, mint a 6. válaszolónak, én is sokkal nagyobb biztonságban éreztem magam. Amikor ezt az ominózus fulladozós jelenet volt is csak mondta, hogy bocsánat, ő rontotta ezt most el, elég aranyos volt, nem győzött bocsánatot kérni. :D Szóval ez amolyan pozitív csalódás volt, a töméseket nem ő csinálja majd, hanem a doktornő, de itt ő is elég kedvesnek tűnik.
2020. aug. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszi hogy megosztottad, örülök hogy minden rendben ment. :)
2020. aug. 13. 16:41
 9/23 anonim ***** válasza:

én mióta magán fogorvoshoz járok nem parázom egyáltalán. Akihez én járok mindenkivel kedvesen és nyugodtan bánik nem kapkod nem sürget teljesen nyugtató a kisugárzása. De hogy mi lesz velem ha meghal vagy nyugdíjba megy azt nem tudom mert még egy ilyen jó fogorvos nincsen.

én azt javaslom te is találd meg azt a fogorvost akiből árad a nyugodtság.

2020. aug. 15. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Viszek stressz labdát azt szorítom és bámulok egy pontot és próbálok arra gondolni hogy 1 óra múlva már otthon leszek.
2020. aug. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!