Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fájdalmas egy gyökérk...

Mennyire fájdalmas egy gyökérkezelés? Mire számítsak? Mik a jelei annak hogy gyökérkezelni kell egy fogat? Nagyon tartok tőle...gyomoridegem van!

Figyelt kérdés

2020. aug. 18. 14:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A páromat gyökérkezelték pár hónapja egy angol fogorvosi rendelőben. A kezelés közben szólt a kellemes zene, és a párom eladudt közben, úgy ébresztették fel.
2020. aug. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem kifejezetten a gyökérkezelés a fájdalmas, hanem előtte a fogfájás lehet olyan kibírhatatlan, ami jelzi, hogy gyökérkezelni kell.
2020. aug. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is féltem tőle mindig, aztán átestem rajta és ha valami kellemetlen is volt az a szuri.
2020. aug. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik fogam fájt és óriási lyuk tátongott rajta. A másik felszínén pici lyuk volt, nem is fájt, de a mélyben szuvasodott és a röntgen megmutatta hogy milyen mély az üreg valójában. Szóval azt mondanám hogy a röntgenen látszik melyiket kell gyökérkezelni. De fájós fogat nagyon valószínű hogy így mentenek meg.


Nekem a szuri nem fájt különösebben, inkább feszített és kellemetlen volt. Szerintem nagyobb adagot kaphattam mint egy sima töméshez. (ezt laikusként mondom, csak így éreztem amúgy fogalmam sincs)


A fúrást nem éreztem, de amikor a gyökereket pucolta érzékeny volt így kaptam még egy szurit ami segített. Nem mondanám nagyon fájdalmas műveletnek. Csak kellemetlen hogy a doki könyékig a számban van és hogy sokáig tart a kezelés. (nekem egy óra volt az első alkalom)


Nagyon ideges voltam én is, és tudom hogy nehéz elhinni de nem érdemes ennyire befeszülni rajta. Készülj arra hogy sokáig kell nyitva tartanod a szád, ez fárasztó lesz egy idő után. És hogy nagyon rossz a hangja ahogy kaparja belül a fogad. De nem fáj. :) ha mégis fájna kapni fogsz még szurit, amit nem érzel mert a szád már zsibbadt lesz.

2020. aug. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Remélem,hogy nem lesz szükség gyökérkezelésre viszont kicsit nyugodtabb lettem a válaszok miatt!♡
2020. aug. 18. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!