Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rettegek a fogorvostól a...

Rettegek a fogorvostól a legnagyobb rémálmom a gyökérkezelés? Valakinek tipp hogy győzzem le? Mennyire fájdalmas?

Figyelt kérdés

2020. aug. 23. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem fájdalmas mert teljesen elérzéstelenítik a területet. Viszont én is rettegek, így én legutóbb altatásos fogászatra mentem, mindent megcsinált a doki másfél óra alatt míg én aludtam.
2020. aug. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ugyanígy voltam.

Nekem az segített hogy a konzultáción megkértem a dokit hogy magyarázza el a kezelés menetét. Majd új időpontot beszéltünk meg.

Oda hamarabb kellett mennem hogy adjanak egy szem nyugtató. Seduxen volt azt hiszem és segített kicsit ellazulni.

Ha nagyon ideges vagy, ez neked is segíthet. Ha megteheted privát rendelésre menj, mert ott vannak ilyen extrák.


Egyébként pontosan melyik részétől félsz? A fájdalom? Mert amiatt nem kell. Nekem nagyon jól elérzéstelenítették az amúgy fájós fogam. Menet közben is adnak még plusz szurit ha mégis kevés lenne. De a mai cuccok már jól érzéstelenítenek.

2020. aug. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor húzasd ki, ha az jobb...
2020. aug. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Elalt fognál nem fáj amúgy

Ha lyukas, az más

2020. aug. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2/4 igen a fájdalomtól félek!
2020. aug. 23. 21:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok. A fájdalom miatt nem kell aggódj. Ha mégis éreznél valamit akkor kapni fogsz még egy szurit. Nekem a gyökércsatornába is adott zsibbasztót a doki a fúrás után hogy biztos ne fájjon amikor majd kipucolja. Neki is érdeke hogy ne izegj mozogj a fájdalomtól. :) a legrosszabb az egészben hogy sokáig kell nyitva tartani a szád. De ennyi.
2020. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem elotte fajt ugy a fogam, hogy alig vartam, hogy az orvoshoz keruljek. Mikor kiolte az ideget, hiaba fajt masodpercekig, nemcsak hogy megallt, ahanyszor intettem, de sokkal jobban viseltem, mint a tartos fajdalmat. Nem halogatnam semmikepp sem.
2020. aug. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ez megnyugtató eddig csak remhireket kaptam vagy olvastam...és ezért rezeltem be megjobban!
2020. aug. 23. 22:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmit nem éreztem 1-2 fogamnál amikor jól elzsibbadtam, egy fogamnál volt az, hogy nagyon gyulladt volt és nem hatott az injekció, itt nem kezelte tovább a fogam, hanem beletett valamilyen gyógyszeres tömést, 1 hét múlva kellett visszamennem és akkor injekció nélkül gyökérkezelte úgy, hogy semmi fájdalmat nem éreztem.
2020. aug. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!