Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » "A tibeti szerzetesek ezzel...

"A tibeti szerzetesek ezzel mossák a fogukat, amelytől ragyogóan fehér lesz a mosolyuk!" Cikk lent. Próbáltad már? Milyen lehet? Nem okozhat fog érzékenységet, fájdalmat?

Figyelt kérdés

Forrás: [link]



"Azok, akik érdeklődnek a keleti kultúrák iránt, biztosan felfigyeltek arra, hogy a narancssárga színű öltözékben járó tibeti szerzeteseknek milyen egészséges és fehér fogaik vannak. Egy különleges, mégis természetes fogkrémet használnak, amelyet most mi is elkészíthetünk, mindössze két alapanyagra lesz szükségünk.


A tibeti sós fogkrémet a következő recept alapján kell megalkotni: kell egy fél pohár víz, és egy evőkanál durva só, amely lehet kóser, vagy tengeri só is.


A fél pohár vizet forraljuk fel, majd ha ez megtörtént, vegyük le a tűzről és hagyjuk kissé kihűlni. Ezután tegyük bele az egy kanál sót, és jó gyorsan egy percig kevergessük. A fehéres habot vegyük le a tetejéről, majd ezután egy fogkefét mártsunk bele a sós vízbe, és próbáljuk elérni azt, hogy minél több sókristály megtapadjon a kefén.


Ezután mossuk meg alaposan a fogunkat. Ahhoz, hogy fehérebb fogaink legyenek, minden reggel, este és étkezések után meg kell mosnunk, de gyümölcsevés után nem szabad végigsikálni a rágószerkezeteket. Öblítésre is a sós vizet kell használni, idővel pedig a fogak egyre világosabb árnyalatúak lesznek, és a fogíny is megerősödik.


A sós víz végez a fertőzést, szuvasodást okozó baktériumokkal, de még a fogzománcot is erősíti."



2020. aug. 26. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az étkezésüknek járj utána, szerintem az a "titok".
2020. aug. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem a só miatt fehér a foguk, hanem az étkezési szokásaiknak köszönhetően. Egyébként a sós fogmosás nem az ő találmányuk. Régen a fertőtlenítő hatása miatt használták, ma pedig fehérítésre, de nem lesz tőle 10 árnyalattal fehérebb fogad. Ugyanannyit ér mint pl. a szódabikarbóna, szén, meg egyéb otthoni fogfehérítők.
2020. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, de inkább arra volnék kíváncsi, hogy nem ártalmas, nem lesznek érzékenyek a fogak?
2020. aug. 26. 10:54
 4/10 anonim ***** válasza:
A sós víztől nem lesz bajuk. A szódabikarbónát ne próbáld ki, attól lesz. Hogy a só fertőtlenítő hatása elegendő-e, azt nem tudom, szóval ha ezzel akarnék kísérletezni, akkor utána fluoridos fogkrémmel is mosnék fogat vagy ilyen szájvizet használnék (a fluorid a fertőtlenítés miatt van a fogkrémben). Viszont ha a fogmosás végén sok só marad a szádban, azt bizony a sóbevitelbe bele kell számítani, és a legtöbb ember amúgy is túl sok sót visz be.
2020. aug. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Fogkrémeket nem tudok használni, nagyon érzékenyek az ajkaim. Már a legenyhébbeket is próbáltam. Fogport használok fogmosáshoz, de néha azért mást is szívesen használnék.
2020. aug. 26. 11:01
 6/10 A kérdező kommentje:
4. Köszi. (Mindig nagyon alaposan szoktam öblögetni.)
2020. aug. 26. 11:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha sós oldatot használsz, akkor nem ártalmas, de ha csak simán a feloldatlan sókristályokkal bedörzsölöd a fogadat, az majdnem biztos, hogy nem tesz jót a fogzománcnak.
2020. aug. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7. Igen-igen, sós oldatra gondoltam, nem sókristályokra.
2020. aug. 26. 11:05
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyerekfogkrémet próbáltál már? Igaz, azokban nincs elég fluor sem egy felnőtt számára, de szájvízzel kiegészítve jó lehet. Amúgy mire vagy érzékeny a fogkrémből, melyik összetevőre? Nekem a mentollal vannak gondjaim, és az Amodent Herbal fogkrém lett a jó.
2020. aug. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötletet; igen próbáltam már gyerekeknek való fogkrémet is. A mentolt sem bírom, tehát eleve olyanokat próbáltam, amelyekben nincs, de valami mással is lehet azon kívül problémám. Konkrétan nem tudom, hogy melyik összetevőt nem bírom.

Köszi a tippet az Amodent Herballal kapcsolatban, lehet, hogy kipróbálom majd. A családtagok szokták elhasználni, ha nekem nem jó...

2020. aug. 26. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!