Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Úgy látom le van "utődve" az...

Úgy látom le van "utődve" az alsó fogsoromnál az első fogam. (Mintával mutatom melyik). Lehet később baja ? Nem fáj

Figyelt kérdés

Eddig egy lyukas fogam sem volt, vigyáztam rá mindig.

Ezt a "leütött" részt nem is tudom, hogy hogyan került oda.

Nem mindig olyan fürdőszobában mosok fogat, ahol éppen van tükör, viszont most megnéztem közelebbről, és láttam, hogy le van ütve róla egy kis darab.

A körömet "meg tudom benne akasztani" amikor végighúzom rajta.

Egészen felül van rajta, nem a recés (vagy korona) részénél, épp alatta egy kicsivel.


Itt egy kép is, hogy melyikről beszélek (annyira nem lenne lényeges, hogy hol van, így is úgy is rossz dolog, de ráadásul pont elől van, és emiatt zavar mégjobban, mert eleve egy mosolygós lány vagyok, azt majd néhzetik a lyukas fogamat :D :/)


[link]


Ott a nyilacskával jelölt 1es fog.


Eddig nem volt semmi a fogammal, ezért érdekelne, hogy mit kell ilyenkor csinálni ?

Biztos volt már olyan akinek szintén így lepattant egy kis rész a fogáról, mit tettetek vele ?



(Orvoshoz valószinüleg el fogok majd menni, de egy ideig nem fog menni, semennyi szabim nincs.)


Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!



2020. aug. 31. 01:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem fogkő darab esett le nem a fogad.
2020. aug. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

(igen, azt elfelejtettem írni, hogy nincs, azaz eddig sosem volt fogkő a fogamon.)

Jártam régebben többször is fogorvosnál, akkor mindig azt mondták semmi baja...

Köszi a gyors választ!


De ha az lenne, akkor azzal nem lenne gáz ?

Vagy azon a felületen, ahol lepattant ott könnyebben tud majd kilyukadni ?


Köszi a választ! :*

2020. aug. 31. 06:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Fogkő minden emberek van a fogan meg ha nem is látod is..

Én a fogadra tippelek hogy az pattant le de látványos? Mármint látod hogy a fogadbol hiányzik egy kis darab? Vagy a sarka?

2020. aug. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem mikor lepattant a fogambol azon a részen éles volt ha a nyelvemmel hozzaertem.

Nem feltétlen lesz lyukas, de vigyázni kell rá, meg figyelni hogy nincs e semmi furcsa majd rajta, nem e fog fájni esetleg mert sajnos elofordul hogy egy fog belülről romlik és az kívülről már elég késő veheto észre.

2020. aug. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én mivel megnéztem a tükörbe észrevettem, kb 30-40cmről kiszúrtam, hogy van valami vele.

Nem éppen egy "pötty" hanem hosszúlásabb ez a lepattanás.

Illetve nem a sarka hanem --->mindjárt mutatom.


[link]


Ugye alsó fogsor, első fog(aknál) és az a része ami az ajkaim felé néz, nem ami belefe a nyelvem felé.


(Az arányok természetesen nemigen jók, de a lényeg látszik, és hogy ugye hosszúkás az az alak rajta)


Köszi a hsz.eket!

2020. aug. 31. 15:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, akkor nem a fogad széle pattant le és nem a szelebol hiányzik kis darab hanem olyan mintha egy kis mélyedés lenne a fogad felszínén? Mármint ott ahol írod a fogad külső felületen.
2020. aug. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha elmesz vele egy fogorvoshoz lehet csak megpattant az a része és egy apró művelettel kiegyenliti hogy ne akadjon bele a kormod pl.. Reméljük csak ennyirol van szó. Előző voltam.
2020. aug. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen ahogy a 6os válaszban meg van fogalmazva.

A felszínén van az a bemélyedés/lepattanás és igen a külső felületén.

Akkor ez nem olyan vészes dolog ?

Tehát egy darabig nem lesz gond vele ?

Mert el fogoj majd menni, amint tudok!

De akkor nincs nagy probléma ?


Köszi a válaszokat! :*

2020. aug. 31. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!