Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek egyszerre vetessem...

Szerintetek egyszerre vetessem ki a jobb alsó+fölső bölcsességfogaimat vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Félek, hogy túl sok lenne az a fájdalom, ha 2 db-ot egyszerre vetetnék ki. Ràadásul műteni, vésni kell.

Viszont jó lenne egyszerre túl lenni rajta... van itt olyan, aki egyszerre 2-őt műttetett ki?


2020. szept. 5. 19:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
Egyszerre kizárt, hogy két bölcsesség fogat kiműtenek.
2020. szept. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Pedig szoktak... 2-t ha ugyanazon az oldalon vannak nem altatában, négyet viszont azt hiszem csak altatásban .
2020. szept. 5. 19:28
 3/17 anonim ***** válasza:

Nézd, amíg kiveszik, úgyis érzéstelenítenek. Inkább lelkileg megterhelő a vésést stb. hallgatni. Utána viszont ugyanannyi ideig fogsz szenvedni a sebbel, de csak 1x.


De mások lehet, hogy okosabbat írnak, én csak "elméleti szakember" vagyok, még semmit nem kellett csinálni egyik bölcsességfogammal sem.

2020. szept. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Egyszerre tobbfele nem fognak injekciot beadni. Csak ha egymas mellett lennenek, lehetne megoldani. De meg akkor sem erne meg. Hiaba hangzik ugy, hogy egyszerre letudtad, ketszer annyira fajna utana.
2020. szept. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem igaz 2 különböző oldalról szedték ki de különböző időben. Viszont a bal felső bolcsessegfog mellett 2 foggal van egy rossz törött fogam. És nem engedték egyszerre mert műtét és nem tudni mennyi ideig tart kiszedni. Az egyik bölcsesség fogam majd egy óra volt a másik 25 perc. De elég komplikált esetek a műtétek ezért kevésbé vállalják az egyszerre történő eltávolítást.
2020. szept. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem úgy szedtek ki két bölcsességfogat egyszerre, hogy a felső egy sima, kb. 3-5 perces húzás volt, az alsó egy a doki szerint igen komplikált és nehézkes műtét (fog teljesen az íny alatt, ferdén, nekidőlve az előtte lévőnek, rajta az idegen a gyökere). Az alsóval kezdte, ami végül nehezebb lett annál is, mint gondolta, egy óránál többet küzdöttünk csak azzal. Őszintén szólva utána a felső húzása semmi se volt, de az is biztos, hogy ha ott is műteni kell, akkor sem a doki, sem én nem vállaltam volna be. Így tehát engem egyszerre két teljesen különböző helyen is érzéstelenítettek, semmi gond nem volt belőle. Utólag örülök is, hogy egyszerre túl vagyok rajta, a másik oldalon külön ki lett szedve a felső és még vár rám az alsó, sokkal jobb volt egyszerre. Ha viszont extrább lett volna a felső is, nem bírom ki. (Pedig a dokim nem vés, csontfúrót használ, a szuri beadását alul meg sem éreztem, maga a beavatkozás kellemetlen, nem fáj, a legrosszabb része nekem az volt, hogy feszítették szét oldalirányban a számat, szóval inkább csak a stressz meg a kimerültség miatt nem bírtam volna.)
2020. szept. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Fuh. Ugyanigy van alul nekem is a fogam, mint ahogy leirtad! utana mennyire fajt?
2020. szept. 14. 19:32
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem akarlak feleslegesen biztatni, utána fáj. Nekem a dokim azt mondta, hogy az alsó annyira fog fájni, hogy a felsőt meg sem érzem. Igaza volt. Feldagadt az arcom és kb. 3-4 napig fájdalomcsillapító nélkül nagyon fájt. Fájdalomcsillapítóval elviselhető volt (nekem a doki írt fel vényköteleset), de azért úgy sem kellemes. Egy héttel utána szedte ki a varratokat, addig nem tudtam túl sok mindent enni, utána jobb lett, de most sem az igazi még. A duzzanatot belül érzem még mindig, harapásnál, rágásnál fáj az állkapocscsontom. Viszont, hogy egy kicsit biztassalak is, nem ez az általános, a férjemnek 20 perc alatt kint volt érzéstelenítéssel, varrással a szintén ferde, íny alatti, alsó bölcsességfoga, nekem darabolta a fogat és a gyökere borzasztóan szenvedősen jött ki, ezért volt ilyen rossz. Ha kevesebb csontot kell kiszedni és esetleg egyben kijön a fog vagy csak nem nagyon kampós a gyökere, nem ennyire rossz sem közben, sem utána. Tényleg nem hiszem, hogy az én esetem az általános, a doki is a legrosszabbak közé sorolta, pedig 10+ év tapasztalata áll mögötte. Drukkolok, hogy könnyebben túl legyél rajta!
2020. szept. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Huh, köszi! Milyen fájdalom csillapítót írt fel? Cataflam?
2020. szept. 16. 09:24
 10/17 anonim ***** válasza:
Flector por, de a cataflamot is felajánlotta. Azt mondta, a hatóanyaga ugyanaz. Elég nagy dózisú antibiotikumot is kaptam.
2020. szept. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!