Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egy lila borsó méretű duzzanat...

Egy lila borsó méretű duzzanat van a nyelvem oldalsó részén alul. Jelent ez bármi veszélyeset?

Figyelt kérdés

Tegnap evés közben lettem figyelmes arra, hogy elkezdett a számból elég erősen folyni a vér. Chipset ettem, valószínűleg az vághatta el a nyelvem tövét(bár ebben sem vagyok túlságosan biztos, észre sem vettem a fájdalmat, csak a vér miatt észleltem.) Kb fél órán keresztül küszködtünk vele, mert nem akart elállni a vérzés, már majdnem indultunk a kórházba, szájsebészetre, mire elállt, így itthon maradtunk. Ekkor még semmiféle gumó nem volt ott.

Másnap, ma egy lila kiálló duzzanat jelent meg az esetleges seb helyén és nagyon megijesztett. Utána kerestem a neten, de mindenféle rákról olvastam, amitől csak még jobban beparáztam.

Volt már itt valakivel hasonló? Vagy valaki hozzáértő esetleg meg tudna nyugtatni/tájékoztatni?

Arra gondoltam, hogy csak a seb kezdett el gyógyulni és azért jelent meg ez a dolog a nyelvemnél, de nem értek hozzá...

Előre is köszönöm a választ.

19/L



2020. szept. 7. 21:57
 1/5 anonim válasza:
Nem tudok sajnos segíteni, hogy mi lehet az, csak kérdezném, hogy voltál-e vele orvosnál?
2020. szept. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, elmentem a helyi fogorvoshoz, azt mondta hogy semmi különös. Viszont azóta sem enyhült, és ma reggel is neki állt vérezni. Úgyhogy kissé tanácstalan vagyok. Ha pár napon belül semmi változás nem lesz valószínűleg el kell menjek a szájsebészetre megnézetni.
2020. szept. 13. 23:01
 3/5 anonim válasza:
Azóta eltelt pár hét, kiderült valami? Remélem már felszívódott.
2020. szept. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kérdező mán meghótt
2022. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

El is feledkeztem erről a kérdésről, mert véletlenül kitöröltem. Pont most írtam egy új kérdést ezzel kapcsolatban, mert továbbra is ott van a nyelvem tövében a csomó...

A sebészeten megműtöttek vele, szövettani vizsgálatot is csináltak. Azt mondták semmi különös. A műtét után úgy gyógyult meg, hogy ismét duzzanat nőtt, viszont semmi probléma nem volt vele később. Most kb 2 évvel később ma reggel kellemetlen volt enni, mert fájt es körülötte sok kis sötétlila hajszáleret láttam.

2022. okt. 6. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!