Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét (és nem...

Bölcsességfog műtét (és nem sima húzás!) után milyen fájd.csillapítót kaptatok?

Figyelt kérdés

Leírnátok, milyet írt fel a doki, és azt is, hogy használt-e.

Opium származékokat nem nagyon mernék beszedni, de félek, hogy a cataflam/algopyrin/donalgin és tàrsai nem nagyon használnának.

Csontfúrás+vésés előtt állok... 😭



2020. szept. 8. 16:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Flectort

Ott egyből meg is itattak velem egyet, a többinek meg ott járt le a szav. ideje a szekrényben, mert nem volt rá szükségem

2020. szept. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tényleg?? A Flector hatóanyaga diklofenák ugye?
2020. szept. 8. 18:04
 3/13 anonim ***** válasza:
Szintén flector, de nekem is műtét után csak 1 kellett és ennyi volt a fájdalom csillapítás.
2020. szept. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, igen diklofenak mint a cataflam, de nekem a cataflam soha nem használt, a flector viszont sokáig és gyorsan.
2020. szept. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi! De ugye nektek is vésték és nem volt kint a fog semennyire? Annyira hihetetlen, hogy egy kb vízszintesen elhelyezkedő fog kivétel, csont fúrás stb re elèt a diclofenák(Flector) 😟
2020. szept. 8. 22:12
 6/13 A kérdező kommentje:
*elég
2020. szept. 8. 22:13
 7/13 anonim válasza:

Nagyon sajnálom! Én is éppen fogorvos megyek holnap, bár nekem más jellegű a problémám.

Most se nem megijeszteni, se nem ellene beszélni nem szeretnék.

Nekem ugyanezt mondta a fogorvos, vésés, vágás minden kell, mert keresztbe nő a bölcsesség fogam.. Még a röntgent is mutagatta, én meg beleépültem a székbe, miközben az információt dolgoztam fel, hogy miről is beszél. Be volt gyulladva a helye, minden baja volt. Csíkot rakott rá, amit 5 napig mindennap cserélt. Már az első nap teljesen elmúlt a fájdalom, de vissza jártam ijedtemben minden egyes nap. Utolsó nap miután cserélte közölte, hogy holnap még jöjjek vissza, hogy leszedje a csíkot, vagy ha ügyes vagyok ki tudom szedni csipesszel nem fáj, mondta. Pár nap múlva eljött a kitűzőtt műtét napja. Igen, gyáva voltam!! Ott voltam én ismét, csak az épület előtt az utcán álltam, és nem vettem rá magam, hisz egyáltalán nem fájt már egy hete. Hazamentem. Lesz, ami lesz alapon. Iszonyatosan haragudtam magamra, hogy lehetek ennyire gyáva, és csak saját magammal cseszek ki. Teltek a hetek hónapok. Teljesen tünetmentes voltam. Két és fél év telt el, amikor ismét fájdalmat éreztem, de nem ott, hanem az ínyem gyulladt be. Másik fogászaton voltam, egyszerű kis kenőccsel lehúztuk a gyulladást. A lényeg a lényeg, hogy rákérdeztem a bölcsesség fogamra, hogy mennyire gáz vagy valami, és mutogattam a helyére. Ránéz, majd annyit mond: teljesen rendben van egyenesen áll, se nem ferde se semmi az ég világon. Pedig én láttam, a másik fogászaton a röntgent, hogy mennyire ferdén van lent az ínyemben. De végül fájdalom nélkül kijött teljesen a helyére.


Elnézést, hogy idepofátlankodtam.

Kitartást kívánok!!!!

2020. szept. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Donalgin tuti, hogy hat, nekem egy iszonyúan gyulladt fognál, agyba hatoló, nagyon erős fájdalmat elmulasztott reggelig míg orvoshoz nem mentem. Rezekálásnál is ezt szedtem be a műtét utáni napon és órákra kivette a fájdalmat.
2020. szept. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Ha volt már igazi brutális fogfajasod, hidd el ahhoz képest a műtét utáni fájdalom semmiség lesz.

Nem tudom azoknak akiknek durva fájdalma volt műtét után milyen módon szedték ki, de nekem mind a 4 bölcsesség fogam műtötték plusz egy másik fogat is, fogót nem is tudtak használni.. Íny alól szedték ki őket. De egyiknél se éreztem kegyetlen fájdalmat.. De amíg bent voltak sajnos volt benne részem. Az maga a pokol. Műtét után megkönnyebbülést éreztem enyhe kellemetlen fájdalommal amire nekem minden alkalommal egy flector vagy egy algopirin elég volt.

Doki is kérdezte van e fájdalom csillapító itthon és azt mondta ez bőven elég lesz.

Szóval kérdező, kitartás de jobb minél előbb megszabadulni tőle, és hidd el sokkal jobb lesz. Sajnos amíg bent van akármilyen állapotban helyzetben sajnos tud problémákat okozni.

2020. szept. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Utolso! Koszi ez nagyon biztato! Es igen. Sajnos a poklok poklát eltem meg negy napig a fogfajastol.... amig az antibiotikum le nem vitte a gyulladast...

Ugyhogy tudom milyen az, amikor rettenetesen faj...

De akkor jo hallani, h nagy esellyel az utana levo fajdalom elviselhetobb lesz!!:)

2020. szept. 9. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!