Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogkrém, szájvíz, stb. ami...

Fogkrém, szájvíz, stb. ami segít visszaépíteni, megerősíteni a fogzománcot. Milyet érdemes használni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 9. 07:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Esetleg élelmiszer, vitamin, egyéb?
2020. szept. 9. 07:42
 2/11 anonim ***** válasza:
Na ez engem is érdekel. Az elmex gélről hallottam de DMben nem volt viszont láttam 1500ért egy liladobozos elmex fogkrémet ami erre való a laírása szerint. Próbálta esetleg valaki? Kálcium meg D vitamin amit még ajanlani szoktak. Egyelőre ezekkel próbálkozom.
2020. szept. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Meg még azt olvastam hogy kerülni kell a szénsavat, és egyéb savas ételeket, gyümölcsleveket, cumris eteleket mert az utóbbitól eltolódik a kálcium foszfor egyensúly. Szopogatós c vitamint meg gyümölcs helyett inkább zöldség. Ha mégis savasat eszünk iszunk akkor öblitsük ki sima vízzel utána a szánkat vagy cukkrmentes rágó. Fogat mosni csak étkezés után minimum fél órával lehet. Fogporokat meg dürzsanyagks fkgkrémat kerülni kell mert az is kikezdi a zománcot. Ha mégis gyümölcslevet stb iszol inkabb szívószallal hogy kevésbé erintkezzen a fogakkal.
2020. szept. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Cumris helyett cukrost akartam írni :)
2020. szept. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom az Elmex gél az jó, de drága is. Ha a fogzománc elkopik akkor nehezen lehet azt helyretenni és erre az Elmex meg más egyéb fogkrémek amikre írják hogy erre jó meg arra nem fognak csodát tenni, azok maximum egy réteget képeznek a fogakon ami ad egy plusz védelmet a megmaradt zománcnak hogy ne az kopjon hanem az a védőréteg amit a krém képez.

Szájvíz meg nem erre való. A szájvíz is egy jó dolog az elsősorban annyit segít hogy a nagyon sok dzsuvát ami a fogak közt betömődik azt segít kiszedni mert a fogmosás nem biztos hogy kiszedi, meg az is ad némi védelmi réteget a fogaknak, de a szájvíz inkább az ínynek tesz jót.

2020. szept. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát nincs csodaszer. Én a viaszos Dontodent fogselymet használom meg Elmex szájvizet, a narancsszínűt. A lila Elmex nekem nagyon nem jött be. Felváltva használom a narancs és zöld fogkrémet, illetve az Elmex gélt hetente. Sajnos csodát egyik sem tesz, de lassítja a fogromlást.
2020. szept. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A nagyon nem jött be pontosan mit jelent?
2020. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen elszíneződtek a fogaim, nem fogkő volt, hanem a felszínén szürke foltok lettek. Inkább félretettem, nem használom többet.
2020. szept. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszi hogy megírtad. Akkor nem azt veszem. Elmex gélt hol lehet venni? Dmben nem láttam. Esetleg patikában kérdezzem meg?
2020. szept. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bármelyik patikában lehet kapni, hónapokig elég, 1 cm-t szoktam kinyomni belőle, heti egyszer használom fogmosás után, jól habzik.
2020. szept. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!