Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mikortól számít egy fog nem...

Mikortól számít egy fog nem megmenthetőnek?

Figyelt kérdés

Begyulladt egy fogam, amit az orvos 1 hónapja gyökérkezel, gyulladáscsökkentőt nem írt fel, viszont a gyulladás csillapodott, de éreztem, hogy bevan gyulladva, aztán szerdán megpróbálkozott egy ideiglenes tömméssel, mert eddig csak vattával tömte gondolom a genny miatt, hogy tudjon távozni és most úgy berobbant, hogy bedagadt az arcom, holnap megyek vissza az orvoshoz.

Ha ír fek nekem gyulladáscsökkentőt és továbbra is tart majd a kezelés,megmenthető lesz, mert a metszőfogam melletti bal fogamról van szó, ami ha beszélek, vagy mosolygok látszik



2020. szept. 13. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Majd o eldonti. Ha nem menthető, potolhato.
2020. szept. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 TR75 ***** válasza:
100%
Hát, az ilyen fogat nem nagyon szokták menteni. Ha gyökérkezelés után is be van gyulladva, azt húzzák. A gyökérkezelés célja az, hogy a gyulladást kiváltó ok megszűnjön. Mivel a gyulladás továbbra is fennáll, a fog eltávolítása hozhat csak eredményt. Őrlőfog esetén szóba jöhet a gyökércsúcs amputálása, de olyan fognál, aminek csak egy gyökere van, nincs sok értelme.
2020. szept. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De lehetséges, hogy a gyulladascsökkentővel együttesen hatásos lesz majd a kezelés, nagyon reménykedek benne, nem szeretném, hogy húzás legyen a vége :(
2020. szept. 13. 21:42
 4/14 anonim ***** válasza:
Vannak speciális, mikroszkópos gyökerkezelési technikák, azzal talán meg lehet menteni. Egy ilyen kezelés kb. 200.000 Ft. Így a többség esetében húzás lesz belőle. Meg időpontot is csak egy hónap múlvára kapsz.
2020. szept. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan nem lehet erre semmi okosat mondani, mindenkinek mas a teste, szervezete, mas eset, de 1 honap meg nem sok, meg elmulhat a gyulladas. Fogorvosa valogatja, de honapokig szoktak kezelgetni az ilyet. Ujra kitisztitja, gyogyszereket tesz bele, maskepp tomi be.
2020. szept. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A szemfog könnyebben menthető fajta, mert csak egy gyökércsatornája van. Ez rajtad is múlik, hogy menthető-e. Ha már évek óta elhalt és nem mentél vele, akkor már lehet, hogy annyira átfertőződött a foganyag belül, hogy nem lehet kitisztítani. Készült már röntgen róla? Használt a fogorvos kis gépet, ami pittyegéssel jelezte, hogy meddig kell a tűt belenyomni? Ha egyik se történt, akkor menj el egy magánhoz, aki csinál röntgent tűvel a fogadban vagy használ ilyen kis gépet. Máskülönben nem tudni, hogy az egész csatornát sikerült-e kitisztítani. Ha van a fog végén egy nagyobb gyulladás, akkor lehet, hogy meg is kell műteni. De ha már régóta érleled ezt a gyulladást akkor ne várj senkitől csodát. :(
2020. szept. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

1 hónapja van ez a gyulladás és még mielőtt begyulladt volna már azelőtt jeleztem,hogy lyukas a fogam,és a szemfog melletti fogamról lenne szó, jobb négyes, csak hát a doki a másik fogammal volt elfoglalva es mire oda ért, hogy azzal foglalkozzon szépen begyulladt azóta gyökérkezeli, szépen gennyedzik azóta, de nem kaptam rá antibiotikumot.

Aztán megpróbálta betömti, aminek az lett a vége, hogy a genny nem tudott hova menni, ezért befagadt az arcom, majd a szemem alatt is kett egy kis pukli, ez hétvégen volt, hétfőn elis mentem az orvoshoz, felnyította, azóta is nyitva van és hagyom, hogy tisztuljon kifele, de nem tudom mitől múllhatna el ez a gyulladás.

És igen a fog végén van a gyulladás :(

2020. szept. 16. 17:44
 8/14 A kérdező kommentje:
És sem röntgen se semmi.
2020. szept. 16. 17:45
 9/14 A kérdező kommentje:
És az van, hogy mielőtt nem dagadt be az egész arcom az ínyem, azaz a csontom inkább, nem volt érzékeny nyomásra,most meg már az.
2020. szept. 16. 17:50
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát azért nem annyi idő alatt romlott meg a másik fogad, amig az egyiket kezelte. Az nagyon sok idő, hogy így elhaljon egy fog, nem pár hónap. Sajnos a kisörlőket már picit nehezebb kezelni, vékony a csatornájuk, sokszor nem lehet szépen végigmenni benne. Azt lehet, hogy ki kell húzni.
2020. szept. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!