Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a fogorvos nagy időközönként ad időpontot?

Figyelt kérdés

pl. Gyökérkezelés+felépítésnél megértem, hogy a gyógyszernek hatnia kell.


De pl. Egyszerű tömések között is eltelik 2 hét mire ad időpontot.


Húzni (nem gyulladt, nem fájó fog esetén) viszont azt mondta, hogy bármikor elmehetek, akár ha előtte nap telefonálok, akkor is.


Tehát az utolsó bekezdés kilövi azt, hogy ennyire be lenne táblázva az orvos.


Tömésre is az esetleges tömés utáni komplikációk miatt nem lehet gyorsan egymásutánban menni?

Vagy ha én azt mondom, hogy bevállalom, hogy egyszerre tömjön mindent (2-3 fog), akkor megcsinálja?


2020. szept. 21. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 hétre adott kb. az előző tömés után időpontot és egyszerre csak egyet töm. Én láttam a naptárjában, hogy eléggé be volt táblázva, 1 ember ment hozzá óránként, amit egy tömés közel ki is tölt.

Ki akarna nem fájó fogat kihúzatni? De szerintem úgy is sürgősségi ellátásnak minősül, meg amúgy is kb. 2 perc, a tömés azért időigényesebb.

2020. szept. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert vannak rajtad kívül mások is, akik járnak hozzá, általában fél óránként érkeznek a betegek, ami fél órába belefér, azt csinálja meg. Ha te ennél többet szeretnél egyszerre, akkor előre kell jelezni az orvosnak (tehát még időpontkérésnél), hogy úgy számoljon neked időt, mondjuk egy órát.

Sok helyen dolgoznak most úgy (egyébként nagyon helyesen), hogy egyszerre egy időpontot adnak mindnekinek. Ennek az az értelme, hogy minekután félő, hogy most is bármikor bezárhatják a fogászatokat, az így kialakult rövid várólista miatt mindenkinek van esélye legalább egyszer sorra kerülnie, és ami nagyon SOS, az belefér. Igazságtalan lenne, ha X kapna 10 időpontot, az utolsó kis elszíneződés is le lenne szedve, míg Y-nak egy gyökérkezelés nem fér bele, mert mire sorra kerülne, leállítják az orvosokat és emiatt esetleg ki kell huzatnia az amúgy menthető (vagy időben menthető) fogát. Ez most sajnos egy ilyen kompromisszumos időszak, mindenkinek kell kis áldozatot hoznia. 2 hét amúgy nem sok, sok helyen 2 hónapra dugig vannak az orvosok.

2020. szept. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az orvosom hogy ha megpiszkálja a fogat utána kell idő hogy regenerálódjon. Ha egyszerre többet csinálna akkor az túlterhelné a szervezetem (gyökérkezelés, húzás, implantátum beültetés).

Persze simán lehet a zsúfolt naptára miatt is. :)

2020. szept. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszer tömtek három fogamat egyszerre. Nagyon elfáradtam a végére, mert ugye együttműködsz, tartod a fejed, ellentartasz, stb., hármat soha többé egyszerre. Szerintem te se akarj, inkább legyél türelmes. (Akkoriban 5 fogam várt tömésre és amikor időpontot kértem, az asszisztens mondta, hogy ő 2 ülésben csináltatná - akkor még nem értettem, miért ne lehetne egy ülésben mindet. Hát ezért.)
2020. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!