Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvos azt meg tudja állapít...

Fogorvos azt meg tudja állapítani, hogy vékony-e a fogzománc és ha igen, hogyan, milyen eszközzel? Vagy szemmel is látható?

Figyelt kérdés

2020. szept. 26. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Mert miért fontos?
2020. szept. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azért fontos, mert egy ideje észrevettem, hogy érzékenyek lettek a fogaim és valaki azt írta, hogy elképzelhető az, hogy elvékonyodott a fogzománc és az okozhatja az érzékenységet, fájdalmat.

Erről a feltevésről mi a véleményed?


Szeretném megtudni a probléma okát és kezelni, ha lehetséges.

2020. szept. 27. 09:20
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet ezt kezelni / kezelgetni pl. érzékenységet csökkentő anyagokkal. De hogy hol pontosan hány mikrométer vastagságú a zománc, az ebből a szempontból mindegy.
2020. szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Amiatt érdekel a fogzománc vékonysága vagy vastagsága, hogy valóban ez az oka a fogak érzékenységének?!


Feltételezem, hogy ha különböző okai lehetnek a fogak érzékenységének, akkor különféle módokon történhet az érzékenység elmulasztása, kezelése.


Például, ha lyukas egy fog és amiatt érzékeny, az bizonyára más kezelést igényel mint egy elvékonyodott fogzománc.


Nem vagyok abban biztos, hogy el van vékonyodva a fogzománc.


Okozhatja más is a fogak érzékenységét? Légy szíves, ha tudsz erről, oszd meg velem. Köszi!

2020. szept. 27. 10:18
 5/9 A kérdező kommentje:
Milyen anyagokkal lehet kezelni az érzékenységet?
2020. szept. 27. 10:18
 6/9 petraa07 ***** válasza:

A fogérzékenység eredhet fogzománc vékonyodásából és sérüléséből (abrasio, eosio) illetve fognyaki érzékenység is lehet. Ha a zománc sérült, vékonyodott el igen valamilyen szinten lehet látni szabad szemmel. Ennek több oka is lehet. PL ha valakinek diszfunkció van a harasapásában vagyis nem éppen úgy érintkeznek a fogai ahogy kellene rágáskor(de mondjuk olyan mértékű még h szabályzás nem igényel)akkor van hogy kopnak a fogak. (abrasio)

Van akinek azért érzékenyek a fogai mert éjjel csikorgat vagy szorított foggal alszik, ilyenkor a rágóerő ami hat a fogakra nagyon nagy és szimplán egymást koptatják a fogak anélkül h tudnánk róla ezt kicsit könnyebb megállapítani mert akkor nem csak az első fogak kopottak kissé hanem a nagy örlő fogakon is látszik illetve van hogy az ember úgy kel fel hogy fáj vagy fáradt az állkapocs.

Ami még gyakori ok a sok sok savas ital és étel fogyasztása az a fort fogak zománcának felritkulását okozza (ez az erosio) Ilyenkor a fogak áttetszőek lesznek.A sok savas dolog kiodja az ásványi anyagokat a zománc ól ami felritkul. (persze ez nm 5 perc alatt alakul ki)


KEZELÉS

Nem reklám, kipróbáltam mert én jó magam is hasonló gonddal kűzdök ( nekem kissé rossz a harapásom ez mellett szorított foggal alszom és kopnak a fogaim)


sensodyne repair protect


De ha az a gond hogy szorított foggal alszol(bruxismus) arra akkor kell csináltatni ez mellett éjszakai sínt ez szilikon be kell tenni alváshoz és akkor azt rágod szét nem a fogaidat.


Remélem tudtam segíteni. :)

2020. okt. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 petraa07 ***** válasza:
Meg kell különböztetni a szuvas fogakat az érzékeny fogaktól.*
2020. okt. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves petraa07!

Hálásan köszönöm a részletes választ! Örülök, hogy vannak még segítőkész emberek!

Köszönöm a tanácsot.

Nagyon rendes vagy! 🙏

2020. okt. 11. 09:32
 9/9 petraa07 ***** válasza:
Nagyon szívesen! 😊
2020. okt. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!