Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állkapocs ízület fájdalom...

Állkapocs ízület fájdalom száj nyitásnál- harapásnál lehet a problémás bölcsességfog jele?

Figyelt kérdés
Már második hullámban tér vissza kb egy hétig tartó fájdalom állkapocs ízületnél bal oldalon. Jobb fent már kijött a bölcsességfogam. Alapvetően nem fáj, csak ha nagyobbra nyitom a számat, illetve ha erősebbet harapok. Másik érdekes dolog, (és emiatt nem vagyok benne biztos, hogy a bölcsességfoggal van gond) hogy száj nyitásnál az az ízület nem fokozatosan megy előrébb, hanem kijjebb ugrik és kattan is kicsit közben, valamint így, ha teljesen kinyitom a számat, az egész állkapocs kicsit kimegy jobbra (pár millimétert). Háziorvoshoz menjek ezzel a problémával, vagy fogorvoshoz?

2020. szept. 27. 22:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Na ha valakinek hasonló a problémája, háziorvos azt mondta gnatológus fogszakorvost keressek, már csak ki kell találnom hol van ilyen. Mindenesetre ajánlatos egy röntgennel kezdeni, azt már lehet vinni bárhova, és legalább kiderül, hogy tényleg gyulladás vagy bölcsesség fog-e a hibás.
2020. szept. 29. 18:39
 2/4 anonim ***** válasza:

Gnatológia pesten van, Sote-n.

Nekem egyszer nagyon fajt az állkapcsom, alig bírtam enni, de ez tartott pár napig és azóta sem volt ilyen úgyhogy nem foglalkoztam vele.

Most voltam fogorvosnál, bölcsesség fogaim szarul nőnek úgyhogy majd műtét lesz. De elmeséltem neki ezt az esetet, mondta hogy pesten nézessem meg mert ez is állkapocs ízületi probléma.

Az alapján amit írtál neked is az állkapcsodnál van valami szerintem.

Hogy a bölcsességfogaiddal mi a helyzet, azt egy panoráma röntgen alapján simán megmondja egy fogorvos.

2020. okt. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pont ma voltam röntgenen, azt mondták bölcsességfog okozhatja, így első körben javasolják kiszedetni, mivel sehol nem is lesz helye kijönni (eddig 1 jött ki félig). Szóval most irány a szájsebészet. Ha utána is fájni fog akkor lehet, hogy gnatológia lesz belőle, mivel már kiskorom óta ugrik, és ki is tér kicsit. Bár lehet,, hogy ez nem probléma alapból, csak a bölcsességfog rásegített, azért fájt most először.
2020. okt. 1. 23:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Kitartást!
2020. okt. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!