Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kitört a fogam, kirántsam?

Kitört a fogam, kirántsam?

Figyelt kérdés
Nemrég be volt gyulladva. A fogorvosomhoz nem tudtam elmenni, mert nem volt rá pénzem, de most muszáj lesz. Hatalmasat reccsent, de még a helyén van, viszont mozog nagyon, és félek, hogy lenyelem. Mit csináljak vele? Hagyjam így, vagy rántsam ki?
2020. okt. 1. 20:15
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyáltalán tudják ezt valahogy majd pótolni? Elülső fogam, amivel nem volt gond, de egy másik fogorvos, akihez sürgősséggel mentem, belefúrt, jóformán szétfúrta.
2020. okt. 1. 20:17
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet ha magad csinálod, akkor szépen bele törik a gyökere! Na, akkor fog csak igazán fájni. Menj Sztk orvoshoz ingyen van.
2020. okt. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Aki itt van, arról mindenki lebeszélt, mert egy hentes. Inkább könyörgök a magánorvosnak, hogy hadd fizessek később.
2020. okt. 1. 20:20
 4/9 sanyinak ***** válasza:

A rántott fog nem lehet valami jó 🤔


Én nem szedném ki sk a helyedben. Pótolni lehet beültetéssel, vagy híddal.

2020. okt. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az ínyem tartja. Viszont álmomban mindig csikorgatom a fogam, félek, hogy letörik, és nem lenyelem, hanem belefulladok, ezért is gondolkozom hogy akkor inkább legyen kint
2020. okt. 1. 20:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Kihuztad végül? Ha ilyen kevés tartja akkor még az sztk-s orvos is jobb megoldás mint magadnak csinálni. Ő ugyanis meg tudja nézni maradt e még benne darab. Hentes vagy nem hentes, ez nem egy olyan művelet amit annyira el tudna cseszni.

Utána a pótlást csináltathatod magánban ha össze gyűjtötted a pénzed.

2020. okt. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hétfőig nem tudok semerre megmozdulni, mert a munkahelyemen lett egy komoly kavarodás, ma és holnap 12 óráznom kell. A fogam még mindig a helyén van, kicsit érzékeny, de nem fáj annyira hogy a falat kaparjam. Ma kérek hétfőre időpontot a fogorvoshoz.
2020. okt. 2. 08:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Vard meg a hetfot...
2020. okt. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedden tudnak fogadni, de nem tudtam kiszedni, tartja a gyökér egy részét. Valahogy most már kibírom tejbegrízen meg vízen :D
2020. okt. 4. 09:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!