Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Első foghúzás, mire számítsak?

Első foghúzás, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Mire számítsak? Mire figyeljek utána? Nagyon rossz lesz?

2020. okt. 5. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha normális magánfogorvoshoz mész, akkor semmit nem fogsz valszeg érezni, ha meg valami ingyeneshez, akkor nagyon fájhat, ha nincs szerencséd. (mondjuk ugyan ez lehet magánnál is, bár ott ritkábbb)

Legelőször életemben SZTK-s fogorvoshoz mentem el tömésre, na ott az érzéstelenítő nem hatott (de nem tudtam milyennek kéne lennie, mert első alkalom volt, tehát nem kértem mégegyet), aztán elkezdte fúrni a fogam, belefúrt szerintem telibe az idegbe többször is, majd mikor üvöltöztem, csak azt mondogatta, hogy bírjam ki, mindjárt kész. Majd egy évvel később magánfogorvos gyökérkezelte azt a fogamat amit tömtek, mert elhalt, és egy ciszta volt alatta. Na ott nem éreztem semmit.

2020. okt. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Magánba megyek, a fogorvosom nem húz fogat, ezért küldött magán szájsebészhez
2020. okt. 5. 17:13
 3/9 Csak1felhasználó válasza:
52%

Nekem úgy húzták ki a fogamat, hogy kaptam 2 darab érzéstelenítőt, megvártuk amíg hatni kezd. Utána elővette a fogót, megfogta vele a fogam és kihúzta kisebb erőfeszítés nélkül. Semmit sem éreztem, egyáltalán nem fájt.

Miután kihúzta, egy géztekercset tesz a fogad helyére, amire rá kell harapnod és 15 percig nem szabad kivenni, a szádba lévő vért sem lehetne elméletileg addig kiköpni (de én kiköptem). Ha letelt a 15 perc kiveszed a gézt, kiköpöd a vért, viszont nem moshatod ki semmivel sem a szádat, mert ismét elkezdhet vérezni. Enni nem ehetsz 1 napig, inni is csak szívószállal javasolt. Ha letelik az 1 nap nagyon ügyelj arra, hogy ne menjen étel a kihúzott fogad helyére.

Ha esetleg nem állna el a vérzés menj vissza a fogorvoshoz és akkor összeforrasztja a sebet.

Lényeg a lényeg, hogy ne parázz rá nem olyan vészes, mint, ahogyan azt sokan leírják.

2020. okt. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

1 napig nem lehet enni?

Hu az elég rossz,

Köszönöm a válaszokat

És utána mennyi ideig tart a gyógyulás? Nagyon szarul leszek?

2020. okt. 5. 18:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljesen hulyesegeket irt az elozo. Ehetsz nyugodtan aznap , csak vard meg mig kimegy az erzestelenito , nehogy raharapj a nyelvedre vagy valami. Figyelj hogy ne keruljon semmi a friss sebbe , inkabb a masik oldalon egyel egy par napig. A szivoszalat felejtsd el , pont hogy nem azzal kene innod.TILOS! Ne szivogasd a sebet , ne kopkodj. Ez meg hogy ossze forrasztja hat beszaras... ha nem varrja ossze akkor szepen lassan begyogyul , ha varrja akkor visszamesz kiszedi , es gyogyul. Nagyobb fogaknal szokas varrni. Tisztitsd a helyet ovatosan , par napig ne oblogess , utana pl curaseptel kene. Az segiti az iny gyogyulasat.
2020. okt. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az egyik kisörlőmet fogják kihúzni, elvileg felszívódó varrás lesz benne

Ésa fogmosást utána hogyan oldjam meg, ha nem lehet oblogetni?

2020. okt. 5. 19:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem szájsebész szedte ki a fogam. Gyökérkezelt fog volt, alsó rágó fog.

Kaptam két szurit. Az egyiket a leghátra valahova a bölcsességfogam környékére. Az kellemetlen érzés, mert mélyre szúrja a tűt, de nem igazán fáj csak fura. :) arra figyelj hogy nyisd nagyra a szád, akkor a doki könnyebben megtalálja a megfelelő helyet és kevésbé kellemetlen. A másik szurit a fog mellé kaptam. Az eléggé csípett. Pár másodperc az egész. Utána vártunk néhány percet hogy hasson.


Először ketté (vagy lehet többe?) vágta fúróval a fogam, majd valamivel kifeszegette a darabokat.

A fúrás kellemetlen volt mert sok víz folyt a torkomra de nem fájt semmi. A feszegetés nagyon ijesztő volt. Picit recsegett-ropogott a fog és olyan érzés volt mintha el akarná törni az álkapcsom. Éles fájdalmat nem éreztem de igazán rossz érzés volt. Leginkább erős nyomás érzésként tudnám leírni.


Ezután kitisztította a sebet. Ebből csak kaparászást éreztem. Majd összevarrta. Itt éreztem ahogy húzza össze a sebet, feszült az ínyem. Inkább fura érzés volt de az érzéstelenítés miatt nem fájt.


A végén egy gézre kellett harapni fél órán át. Ennyi volt az egész. Jah és fizetni. Szerencsére az se fájt. :)


Kaptam gyógyszert (cataflam) és néhány utasítást. Pl. Csak a másik oldalon egyek óvatosan. Miután kimegy a zsibbadás lehet enni. Csak a sebbe ne menjen. Ne legyen darabos, magos, tejes, fűszeres, forró. Inni is lehet óvatosan csak ne alkoholt, tejet vagy túl savasat.

Fogat mosni másnap már lehet óvatosan. De a sebet ne mosd fogkefével amíg meg nem gyógyul. Öblögetni nem szabad.


El fogja amúgy mondani az orvos mit lehet mit nem. Valakinek még öblögetőt is írnak fel, nekem viszont nem szabad. Nem tudom hogy ez azért van mert nem minden seb egyforma vagy ez csak az orvosom egyéni preferenciája.


Nekem varrat szedésem is lesz (ez kB egy héttel a beavatkozás után esedékes).


Ami a fájdalmat illeti, nekem az első 3 nap volt nehéz, mindegyik nap kellett gyógyszert bevennem. (Flector és Cataflam ami nekem bevált) Az inyem meg volt dagadva és egy picit az arcom is.

A negyedik naptól lement a duzzanat és sokkal jobban érzem magam. Picit húzódik a seb és bök a varrat de nem vészes.


Ha van kérdésed írj nyugodtan.

2020. okt. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A fogmosást úgy oldom meg hogy óvatosan mosom a fog oldalán hogy a sebet ne sértsem meg. Aztán egy kis vizet veszek a számba de csak lazán megforgatom, nem nagyobb erővel annál mintha innék, nehogy ártson a sebnek. A seb tetején ugyanis alvadt vér van aminek nem szabad kijönnie onnan. (akkor nehezen gyógyul, be is gyulladhat). Utána csak kiengedem a számból a vizet, nem köpök.

Nem tökéletes öblítés nyilván, de néhány napig ki lehet így bírni. A szokásosnál kevesebb fogkrémmel végzem a tisztítást most. (7-es válaszoló vagyok)

2020. okt. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2020. okt. 5. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!