Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért jár fájdalommal a...

Miért jár fájdalommal a fogorvosi kezelés?

Figyelt kérdés

A műtéteket megtudják oldani fájdalom nélkül, kap egy injekciót az ember és nem érez semmit.

Fogorvosi ellátás fájdalmas pl a gyökérkezelés, huzás.



2020. okt. 5. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom miféle fogorvoshoz jársz, nekem soha nem fájt semmilyen kezelés.

Egyedül az érzéstelenítő szuri fáj, de az a műtéteknél is ugyanígy van. Utána nem érez semmit az ember.

2020. okt. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
A gyökérkezelés nekem nem fájt, de a foghúzás mindkét alkalommal, két Lidocain után is.
2020. okt. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Irigykedem az első válaszolóra, de lehet, hogy inkább a fogorvosához kérnék egy kontaktot.

Nekem még sosem volt, hogy ne fájjon picit sem a tömés, stb, pedig nem spórolnak a szerrel, és 6-8 fogorvosnál biztos jártam már 40 év alatt.


Vagyis de: egy beültetett fogam van, és abból a procedúrából _tényleg_ semmit nem éreztem, pedig 1.5 óra volt. De én vagyok az, aki a fogkőleszedéshez is egy hónapig gyűjti a bátorságot.

A hétévesem f.szább gyerek a fogorvosnál már, mint én... 🤷🏻‍♀️

2020. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Maga a húzás érzéstelenítés mellett nem fáj, Azonban mihelyt elmúlik az érzéstelenítő hatása különböző mértékű fájdalom jelentkezhet attól függően, hogy a lágyrészek (fogígy) és a csontos fogmeder mennyire sérült a beavatkozás során. Nekem húszas éveimben volt olyan nagyőrlő húzás, ami után jelentős fájdalom jelentkezett, negyvenes éveimben meg úgy húzott ki egy fogorvosnő egy bölcsességfogamat, hogy az érzéstelenítő hatása elmúltával szinte alig éreztem, hogy történt valami és seb van a számban.
2020. okt. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont fordítva van, fogorvosnál csak kisebb kellemetlen érzések, viszont a kész fog sokszor érzékeny marad, és begyullad az ínyem.
2020. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Még sosem volt rossz élményem fogorvosnál. 45 vagyok. Sosem húztak fogat. Viszont, az utóbbi időben gyakran jártam, mert cirkón koronát rakott pár régebben kezelt fogamra. Volt gyökérkezelés, csiszolás. Ennek ellenére azt mondom, hogy az a pici szuri az elején megér annyit, hogy szép fogsorom legyen.
2020. okt. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Sztk-ban és olcsóbb magánrendeléseken szereztem rossz tapasztalatokat. Most egy olyan helyre járok ahol nagyon odafigyelnek. Nem is fáj semmi. (csak a szuri egy picit.)
2020. okt. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!