Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha egészséges fogat húz ki a...

Ha egészséges fogat húz ki a fogorvos akkor beperelhetem? Kaphatok kártérítést?

Figyelt kérdés

Hallottam már olyant hogy tévedésből egészséges fogat húzott ki a fogorvos főleg a hátsó fogaknál szoktak tévedni mivel azok nehezen látható fogak és volt már nem egyszer hogy a melletit húzták ki.


De ha téved a fogorvos be lehet perelni?


érdemes be perelni éveken keresztül tárgyalásokra járni?



2020. okt. 6. 14:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%
Be lehet perelni.
2020. okt. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
Miről beszélsz jó fogat nem fog kihúzni !
2020. okt. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Ypszilon1980 ***** válasza:
86%
Én nem hallottam ilyet, de ha valóban ez megtörténik mégis, és ez igazolható, akkor igen.
2020. okt. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz elképzelni az esetet, hogy a tök egészséges fogat kihúzza, de persze megtörténhet. Az valószínűbb ugyanis, hogy van több elég rossz állapotban lévő fog egymás mellett, és úgy téveszti el, hogy most épp melyik fájdult meg. Ha mint mondod "nem egyszer" történt meg, akkor így látatlanban valószínű, hogy a te esetedben is ez áll fenn.
2020. okt. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%
A fogorvos teljesen jól látja a fogaidat, nincs olyan, hogy “mellényúl”. Ez a “jó fogamat húzta ki az orvos” duma tipikusan azok szájából hangzik el, akiknek amúgy nincs is jó foguk, megjelennek azzal, hogy valami ott alul fáj, azt van egymás mellett 3 nagyon beteg. Mindhárom húzásra van ítélve, csak objektív mérőeszközzel nem mondható meg, hogy melyik fáj, és a beteg sem érzi, mert már kisugárzik. Ilyenkor igen, előfordul, hogy a 3 közül nem az aktuálisan fájóra fog rá, de az nem jó fog, ugyanannyira beteg, csak jelenleg nem az ad tüneteket! A másik tipikus jelenség, mikor van egy ínyig lerohadt valami, ami szakkifejezéssel is csak egy gyökér, mellette pedig egy laikus szemmel nézve ép fog, egy közepesen nagy szuvasodással. Melyikkel van aktuálisan baj? Az utóbbival, az előbbi réges régen elhalt, tipikusan semmilyen tünetet nem produkáló valami, míg az utóbbi éppen elhaló félben lévő, tehát aktuálisan az fáj. Az ilyeneknél a rokonok szoktak hisztériázni, mert helytelenül azt hiszik, hogy azt a pici gyökeret kellett volna kivenni (noha annak sincs ott keresni valója, de jelenleg nem az fáj), a páciens meg hagyja bebeszélni magának a hülyeséget, holott a fájdalma nyilván megszűnt.
2020. okt. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

na de honnan tudja a fogorvos melyik a rossz melyik fáj?


ez annyira baromság nem tud a gondolataimból olvasni.

2020. okt. 6. 20:34
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
#6. Voltál te már valaha fogorvosnál???
2020. okt. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
nem voltam épp ezért kérdezem.
2020. okt. 6. 20:44
 9/20 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy???
2020. okt. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Tekintsd meg a képet. Szerinted rosszul látszik, eltéveszthető, hogy valószínűsíthetően melyikkel van baj?

2020. okt. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!