Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A Rossz fog nem esik ki saját...

A Rossz fog nem esik ki saját magától?

Figyelt kérdés

Egyszer láttam egy 40 év közötti hajléktalan nőt és egyetlen egy foga sem volt tiszta kossz volt feküdt a földön ,egy ilyen nőről nehéz elképzelni hogy bemegy a fogorvoshoz és kihúzassa a fogát főleg lehet még TB-je sincs.


De akkor hogyan hullott ki az összes foga?



Olyan létezik hogy a természet a test saját magát meggyógyítsa és a rossz fogak előbb utóbb kilazulnak meg gyengülnek és kiesnek?



Vagy akinek nincsen foga azt csakis a fogorvos vette ki?


Mivel egy fog soha nem esik ki magától legyen akármennyire is rossz fog ,csak akkor esik ki ha emberi erővel rásegítenek?

Pl kiütik ki húzzák stb



2020. okt. 7. 11:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem esik ki, elrohad, és letörik.
2020. okt. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát... apámnak anno annyira fájt az egyik foga, és nem tudott rövidesen eljutni fogorvoshoz, hogy fogta magát és kézzel vagy fogóval kihúzva. Ha nem ápolta a fogait és neki az összes annyira fájt, lehet magának elintézte, vagy csak néhányat. De egy idő, ha nagyon rohad, letörik, de szerintem az egész biztos nem jön ki, az ott marad. Egyik kutyámmal labdaként bántak, rengeteget bántották. Az egyik fogát húzni kellett, mert el volt rohadva, és ez valószínűleg évek óta fennállt neki, mégsem esett ki.
2020. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Valószínűleg eladta a még ép fogait egy fogorvosnak, aki továbbértékesítette azokat egy műfogsorkészítőnek. Én becsülöm az ilyet, hogy ahelyett, hogy kvának áll, a fogait adja el.
2020. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Van akinek kiesik, ha fogágy betegsége van, fogínysorvadása, akkor elkezd mozogni a foga és egy idő után simán kiszedi, de ha nagyon fáj neki, akkor egy hajléktalan is elmegy kihúzatni, persze az is lehet csak minden foga le van törve.
2020. okt. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, hogy a fogágy megbetegedése miatt kilazulnak és kiesnek a fogak. De ha valaki egész életében nem törődik a fogápolással (nem akar, vagy nincs rá lehetősége), akkor szerintem gyakoribb, hogy elromlanak és letörnek a fogai. Ami neked úgy fog tűnni, hogy nincs foga, hacsak alaposabban meg nem nézed a száját közelről.
2020. okt. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
De ha letörik akkor még ugyanúgy fáj neki nem?
2020. okt. 7. 12:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Akinek kiesik annak más oka van. Pl vitamin hiány vagy ínysorvadás. Egészséges ember foga nem esik ki csak meg kilyukadt.
2020. okt. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Letört fog fájhat is, nem is, persze egy kis "zsibbasztó" és talán nem érzi szegény.
2020. okt. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sok rossz fogam van, eleinte lyukas lesz aztán darabok törnek le belőle és utána már csak a gyökere látszik az ínyben, ez a fázis fájdalmas, utána a közepén íny lesz és szépen körbe is eltűnik a fog és csak íny lesz ott, ilyenkor már nem fáj, a vége az hogy nem látszik egyáltalán ki az inyből de a gyökerének a részei még ott lehetnek, ezt nem tudom.
2020. okt. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Letörés miatt bennmaradt foggyökér szerintem olyan, hogy néha begyullad, megfájdul, de ez pár napig vagy hétig tart, és utána újra nyugalomba kerül. Időnként ez elölről kezdődik. De nem az van, hogy 24/7-ben fáj. De ez csak feltételezés, szerencsére nem tapasztalatból beszélek.
2020. okt. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!