Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogbeültetés vagy a húzás a...

Fogbeültetés vagy a húzás a fájdalmasabb?

Figyelt kérdés

Fog implantátumot fogok csinaltatni pár héten belül. Szeretnék lelkileg felkészülni a procedúrára.

Foghúzáshoz képest mennyivel rosszabb vagy jobb érzés a beültetés? Gondolok itt magára a beavatkozásra és az utána lévő kellemetlenségekre is.



2020. okt. 8. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy húzás tud igen kellemetlen lenni, ha a fog be van gyulladva (nem érzéstelenedik el teljesen), vagy ha mélyen utána kell menni, és sokat kell fúrni / feszegetni. Hogy a csontba belefúrnak érzéstelenítésben, az szerintem semmi ehhez képest.
2020. okt. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A húzás megvolt. Nem volt kellemes (fúrás, feszegetés megvolt, varrta is a sebet). Ennél durvábbat nem valószínű hogy elviselnék, ezért is kérdeztem. :)

Tapasztalatból írod amúgy?

2020. okt. 9. 17:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem a húzás volt rosszabb. a beültetés inkább kellemetlen a feszítő érzés miatt.
2020. okt. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3-as,A feszítő érzés az közben van vagy már utána amikor kimegy a zsibbadás?

Neked milyen fájdalmaid voltak utána?

2020. okt. 12. 12:03
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
közben.mikor becssvarja az implantot, de nem fájdalomnak nevezném.Nekem 4-implant került be egyszerre, utólagos fájdalom annyi volt, hogy 1 db advil ultrát vettem be éjszakára, de szerintem ez egyénenként változó.attól is függhet milyen implantátumot kapsz.felvágják e az ínyed vagy csak átfúrnak rajta...ja és volt né duzzanat pár napig, de semmi extra.Nem kell félni tőle...nekem volt csontpótlás...és nemrég egy implantátum eltávolítás is, mert nem csontosodott be rendesen.azok se fájtak.
2020. okt. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ez az inyen átfúrás nagyon para. Kíváncsi vagyok nekem hogyan csinálja majd.

2020. okt. 12. 14:22
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
abból semmit nem érezni:) egyébként általában felvágják az ínyt, implant be és összevarr.a másik verzióban csak befúr és becsavaroz...azt mondják ennél nagyobb a kockázat a sikertelenségre a fertőzések miatt, ellenben kisebb trauma.nekem az utóbbi verzió volt...egyet ki is kellett szedni...beleestem abba a pár százalékba akinek nem sikerül, de kapok a helyére másikat garanciába.
2020. okt. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nekem a foghúzás is úgy ment hogy vágás és varrás. A varrást nagyon utáltam, de jó ötlet volt mert gyorsan gyógyult a seb. :)

Ha ugyanez lesz az implantátum esetében is akkor kibirom.


A csont fúrás viszont félelmetes nekem. Alapból ha a fogamat fúrják attól is kikészülök. Öklendezek, majd' megfulladok, halálfélelmem van közben. (nem véletlenül jutottam el húzásig, sajnos nehezen vettem rá magam a tömésre amikor még időben lett volna). Inkább ez a része para. Meg a gyógyulás alatti fájdalom.

2020. okt. 12. 15:36
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
a fúrás egyáltalán nem fáj...a csontban nincs ideg.nekem úgy kicsavarta az impaltot, ami félig be volt csontosodva, hogy érzéstelenítőt se adott és semmit nem éreztem.Ne parázz rá a dologra:) ...persze én is rá voltam :)
2020. okt. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy időt szántál rám. Most már bátrabbnak érzem magam. :)
2020. okt. 12. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!