Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van olyan fogorvos, aki...

Van olyan fogorvos, aki megcsinálja, hogy ugyanazokat az eszközöket és kesztyűt használja többször fertőtlenítés nélkül?

Figyelt kérdés
Ma voltam fogászati ügyeleten és a tálnak, amibe köpni kell olyan szaga volt, hogy egy percen keresztül öklendeztem, még most is el tudnám magam hányni, ha eszembe jut... meg soha nem éreztem ilyen szagokat egy fogorvosnal sem. illetve remelem, hogy azt éreztem es nem a kesztyűjét... Mivel állami hely volt, ahol úgy láttam nem igazán törődnek az emberrel, most aggódom így a virus idején...
2020. okt. 10. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:

igen, létezik, nem államiban is.

az én körzetesemnek kiadott, amúgy magándoki is ezt csinálja, nem is megyek el, hiába lenne ingyen....sokan panaszkodtak rá falu fb-ján

2020. okt. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez brutál.. Soha nem hallottam még ijesmiről..
2020. okt. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ne már....kismilliónyi betegséget el lehet így kapni.... az én dokim az orrom előtt veszi elő a tisztát
2020. okt. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
En sem hiszem, hogy meg mernék azért ezt csinálni... ettől függetlenül olyan szagok voltak, hogy sosem felejtem el. En nem öklendeztem még szag miatt, most igen... hipochonderként a sírás határán vagyok
2020. okt. 10. 17:33
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem létezik. Az orvosnak is a saját egészsége a legfontosabb, az ő fertőződésének esélye is megnő, ha nincs minden rendesen letakarítva. Nem csak koronavírus idején, HIVes és hepatitises is lehet bárki. Azonkívül bármily megdöbbentő, börtönbe sem óhajt kerülni senki, az ÁNTSZ ellenőrzéseknek meg pont az a lényegük, hogy ne lehessen felkészülni rájuk.
2020. okt. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenesetre annak a tálnak a szaga mely nyomot hagyott bennem, az antsz helyében annak mar nem örülnek. Bar időközben rajottem, hogy valószínűleg a gumikesztyű szagát is éreztem.
2020. okt. 10. 20:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem létezik, de mégis..

Igenyesseg nem jar egyutt ezzel...

2020. okt. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én pár éve ezért nem mentem többet a körzeti fogorvosomhoz, mert láttam, hogy nem cserélt kesztyűt az előttem levő páciens után. Nyitva volt az ajtó, az ember még a székben ült, akkor hívott be a nővér. Se kesztyűcsere, se kézmosás, sőt átmentünk a röntgenbe és azzal a gumikesztyűs kezével fogta meg a kilincseket, amivel utána a számba turkált.
2020. okt. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tíz éve magánrendelőben jártam úgy hogy bementem és láttam hogy az eszközök egy műanyag pohárban vannak. A doki kivette a tükröt meg valami fém cuccot, piszkált a számban majd vissza dobta ugyanoda a többi közé a pohárba. Nem volt benne se fertőtlenítő folyadék, semmi.

Gyanítom hogy ezek a cuccok nem voltak két beteg közt lepucolva, mert minden alkalommal tele lett aftákkal a szám kezelés után. (nekem általában attól jön ki ha mások után iszok)


Szóval igen, sajnos van ilyen hanyagság.

2020. okt. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!