Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a fogam körül gyulladás...

Ha a fogam körül gyulladás van, egy gyökérkezelt fogam körül, mennyire fáj a húzása?

Figyelt kérdés
Jó pár éve lett gyökérkezelve jobb oldalt alul az utolsó előtti fogam. Annak idején még meg lehetet volna menteni, de sajnos anyagi okok miatt nem tudtam meg csináltatni, hogy koronát tegyen rá, mert egy pici darab van csak kb a fogból. így már a konzultáción most túl vagyok, tuti hogy húzni kell, mert gyulladás van a fog körül, érzem is a kezemmel, hogy ott az így mintha meglenne nagyobbodva. Tegnap óta érzem, hogy picit fáj, pontosabban inkább lüktet. És minimálisan a torkomra is rásugárzik a fájdalom. Mire számítsak? Nem olcsó, magán dokihoz megyek

2020. okt. 14. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, nagyon.
2020. okt. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először a gyulladást szokták megszüntetni gyógyszerrel.
2020. okt. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Igazából nem fáj állandóan, mivel ugye a fog nem élő már, csak néha lüktet. Megállapította CT-vel, hogy körülötte van gyulladás. Remelem nem áll neki húzni, ha olyan veszélyes.
2020. okt. 14. 10:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a gyökércsúcsnál volt gyulladás. Folyamatosan fájt, a húzásnál viszont olyan erős szurit kaptam hogy semmit sem éreztem. (szájsebészet)
2020. okt. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem húzták ki, majd egy következő alkalommal. Kaptam antibiotikumot, mert az íny be van gyulladva.
2020. okt. 18. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!